Ախալքալաքի երիտասարդական կենտրոնն արդեն 8 տարեկան է
Դեկտեմբերի 6-ին բարձր տրամադրություն էր տիրում Ախալքալաքի երիտասարդական կենտրոնում, քանի որ Կենտրոնում տոնում էին կրթօջախի 8-ամյակը: Այս մասին ըստ «Հայերն այսօրի»՝ հայտնում է akhaltskha.net-ը:
Օրը սկսվեց ցերեկույթ – միջոցառումով: Այն սկսվեց թատերական բեմադրությամբ. Մշակութային կենտրոնի թատերական խմբակի սաները գեղեցիկ և փայլուն ձևով ներկայացրեցին Հովհաննես Թումանյանի «Անբան Հուռին» բեմադրությունը, որից հետո իր շնորհակալական ու շնորհավորանքի խոսքն ԱԵԿ-ին և աշխատակազմին հղեց կենտրոնի ակտիվ և պարտաճանաչ սան Օ. Գևորգյանը`ամբողջ աշխատակազմին նվիրելով իր իսկ գրած բանաստեղծությունը:
Իր շնորհավորանքի և գովեստի խոսքերով հանդես եկավ նաև կրթօջախի պատմության ուսուցիչ Վ. Ռստակյանը` հուսալով, որ դեռ շատ ու շատ տարիներ կենտրոնը կնշի իր տարեդարձը` համալրելով և շատացնելով կենտրոն հաճախող սաների թիվը:
Հրաշալի տրամադրությունն, ավանդույթի համաձայն, ապահովվեց ԱԵԿ-ի պարի խմբակի սաների կողմից` Քոչարի և ազգագրական պարերի շարանով:
Միջոցառումից հետո նույն տրամադրությունը շարունակվեց նաև սեղանների շուրջ: Ներկաներն իրենց բարեմաղթանքները հղեցին ԱԵԿ-ին ` ցանկանալով երկար ու ձիգ աշխատանքային տարիներ:

On December 6, the members of the Youth Center of Akhalkalak were in a great mood as they celebrated the 8th anniversary of the school that is adjunct to the Center, reports akhaltskha.net, according to Hayern Aysor.
The celebration began with the brilliant and beautiful performance of Hovhannes Tumanyan’s “Anban Hurin” by the members of the Center’s theater company, after which active and punctual member of the Center O. Gevorgyan expressed his congratulatory remarks and words of gratitude to the Youth Center of Akhaltskha and the administration and dedicated a poem to the staff.
The school’s history teacher V. Vostakyan also congratulated everyone and expressed words of appreciation, hoping that the Center would celebrate many more anniversaries in the years to come and that there would be more members.
According to tradition, the members of the Center’s dance ensemble set the audience in a wonderful mood with their performances of the Kochari dance and a medley of folk dances.
Everyone was also in a wonderful table as they sat around a table and expressed their kind wishes to the Youth Center of Akhalkalak after the event.