Անթալիայում բացվել է Պիկասոյի և Արա Գյուլերի ցուցահանդեսը
Անթալիայում մեկ հարկի տակ անցկացվում է աշխարհահռչակ նկարիչ Պաբլո Պիկասոյի ստեղծագործությունների և պոլսահայ հայտնի լուսանկարիչ Արա Գյուլերի լուսանկարների ցուցահանդեսը:
ermenihaber.am-ի փոխանցմամբ՝ թուրքական «Milliyet» թերթը տեղեկացնում է, որ Պիկասոյի աշխատանքների ցուցադրությամբ պաշտոնապես բացվել է Անթալիայի մշակույթի և արվեստի կենտրոնը: Անթալիայի առևտրի և արդյունաբերության պալատի նախագահ Դավութ Չեթինը կենտրոնի բացման արարողության ժամանակ հայտնել է, որ Պիկասոյի ստեղծագործությունների ցուցահանդեսին զուգընթաց կցուցադրվեն մեկ այլ համաշխարհային մեծության՝ պոլսահայ լուսանկարիչ Արա Գյուլերի աշխատանքները:
«Լույս և պատմություն. Անթալիան Արա Գյուլերի աչքերով» խորագրի ներքո կցուցադրվեն լուսանկարներ, որոնք հատկացվել են Արա Գյուլերի արխիվից:

Exhibition showcasing works of Picasso and Ara Guler has been opened in Antalia
An exhibition showcasing the works of world famous painter Pablo Picasso and well-known Istanbul-Armenian photographer Ara Guler is taking place under one roof in Antalia.
As reports ermenihaber.am, the Turkish Milliyet reports that the exhibition of Picasso’s works marks the official opening of the Center for Culture and the Arts in Antalia. During the opening ceremony, Chairman of the Chamber of Commerce and Industry of Antalia Davut Cetin informed that the works of another great international artist, Istanbul-Armenian photographer Ara Guler will also be showcased alongside the exhibition showcasing the works of Picasso.
Photos from Ara Guler’s archive will be showcased under the title “Light and History: Antalia Through the Eyes of Guler”.