Նիսի «Հայաստան» այգում Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված հուշատախտակ տեղադրվեց
Սեպտեմբերի 21-ին ՀՀ Անկախության 24-րդ տարեդարձի առթիվ Նիսի Մասսենա հրապարակում կազմակերպվել էր տոնական միջոցառում՝ Նիսի հայկական մաշակութային կենտրոնի անդամների՝ ի դեմս նախագահ Մագգի Գևորգյանի նախաձեռնությամբ: Միջոցառումը համեմված էր հայրենասիրությանն ու հայրենիքին նվիրված երաժշտական և պարային կատարումներով: Տոնական մթնոլորտն ամբողջացրեց ավանդական հայկական քոչարին, և հաղթական երգերի խրոխտ հնչյունների ներքո բոլորը միացան պարային կատարումներին:
Նիսի հայկական մշակութային կենտրոնի նախագահ Մագգի Գևորգյանի նախաձեռնությամբ և Նիսի քաղաքապետարանի աջակցությամբ՝ Նիսի «Հայաստան» այգում Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի շրջանակում տեղադրվեց հուշատախտակ՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

В парке «Армения» Ниса установлена Памятная доска, посвященная памяти жертв Геноцида армян
По случаю 24-й годовщины Независимости РА 21 сентября на площади Массена Ниса по инициативе Армянского культурного центра Ниса и в лице его председателя Магги Геворгян было организовано праздничное мероприятие, сопровождавшееся патриотическими песнями и танцами. Праздничную  атмосферу довершило традиционное армянское «Кочари», к которому присоединились все присутствующие.
По инициативе председателя Армянского культурного центра Ниса Магги Геворгян и при содействии мэрии Ниса в парке «Армения» в рамках мероприятий 100-летия Геноцида армян была установлена Памятная доска, посвященная памяти жертв Геноцида армян.