Ֆրանսիացի պատգամավորները մասնակցել են Արցախի արհեստագործական ուսումնարանի բացմանը
Շուշի քաղաքում այսօր՝ սեպտեմբերի 19-ին, տեղի է ունեցել Եզնիկ Մոզյանի անվան արհեստագործական ուսումնարանի բացման հանդիսավոր արարողությունը, որին մասնակցել են ԼՂՀ նախագահ բակո Սահակյանն ու ֆրանսիացի պատգամավորներ:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ նման հաստատությունը չափազանց պահանջված է մեր երկրի համար, եւ նրա գործունեությունը հնարավորություն կտա պատրաստել որակյալ մասնագետներ՝ միաժամանակ կրթության այս բնագավառում մշտապես հաղորդակից լինելով եվրոպական առաջատար փորձին:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը, Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի մի խումբ պատգամավորներ եւ պաշտոնյաներ, հյուրեր արտերկրից եւ սփյուռքից, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР принял участие в открытии училища имени Езника Мозяна
В Шуши президент Нагорно-Карабахской Республики  Бако Саакян 19 сентября принял участие в торжественной церемонии открытия ремесленного училища имени Езника Мозяна.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am сообщили в пресс-службе президента НКР, Саакян подчеркнул, что такое учреждение крайне востребовано в нашей стране, и его деятельность даст возможность подготовить квалифицированные кадры, при этом приобщаясь в этой сфере образования к передовому европейскому опыту.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, исполнительный директор Всеармянского фонда «Айастан» Ара Варданян, группа парламентариев и должностных лиц Франции, гости из-за рубежа и Диаспоры, другие должностные лица.