Տանն Կիլիկիո Գրիգոր Պետրոս Ի Կաթողիկոս Պատրիարքը մեկնել է Հռոմ
Տանն Կիլիկիո Կաթողիկէ Հայոց Ամեն. Տ. Գրիգոր Պետրոս Ի Կաթողիկոս Պատրիարքը 2015թ. օգոստոսի 26-ին մեկնել է Հռոմ՝ նախագահելու սեպտեմբերի 1-ին սկսվող հայ կաթողիկէ եպիսկոպոսների ժողովը: Քննարկվելու են Հայ Կաթողիկէ Եկեղեցուն հուզող խնդիրներ:  Այս մասին տեղեկանում ենք armenianchurchco.com կայքից:
Սեպտեմբերի 7-ին հայ եպիսկոպոսները, Հոգևոր Տիրոջ գլխավորությամբ, հանդիպելու են Սրբազան Պապին:
Սինոդի նիստերից հետո՝ սեպտեմբերի 23-ին,  Ամեն. Հոգևոր Տերը ժամանելու է Հայաստան՝ սեպտեմբերի 24-ին նախագահելու Գյումրի «Սրբոց նահատակաց» առաջնորդանիստ եկեղեցու օծման արարողութունը: Սեպտեմբերի 27-ին Ամեն. Հոգևոր Տերը Սբ. Էջմիածնում մասնակցելու է Մյուռոնօրհնեքի արարողությանը: ՀՀ նախագահի հրավերով Ամեն. Հոգևոր Տերը իր մասնակցությունը կբերի նաև Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումները համակարգող հանձնաժողովի նիստերին:
Սեպտեմբերի 1-ին Հռոմում կլինի նաև Արհ. Տ. Ռաֆայել արքեպս. Մինասյանը՝ մասնակցելու հայ եպիսկոպոսաց ժողովի աշխատանքներին, որոնց մասին, ըստ պատշաճի, տեղեկություններ կներկայացնենք ժողովի ընթացքում:

Католикос Патриарх Дома Киликийского Григор Петрос XI отбыл в Рим
Армянский Католический Католикос Патриарх Дома Киликийского Григор Петрос XI отбыл 26 августа отбыл в Рим для председательства в открывающемся 1 сентября собрании армянских католических епископов, на котором будут обсуждаться вопросы, волнующие Армянскую Католическую церковь. Об этом сообщается на сайте armenianchurchco.com.
Седьмого сентября армянские епископы во главе с Духовным Владыкой встретятся со Святейшим Папой.
После заседаний Синода, 23 сентября, Верховный Духовный Владыка прибудет в Армению для председательства на церемонии освящения кафедральной церкви Србоц наатакац в Гюмри. 27 сентября в Святом Эчмиадзине он примет участие в церемонии благословения миро. По приглашению Президента РА  Верховный Духовный Владыка примет также участие в заседаниях комиссии по координации мероприятий 100-летия Геноцида армян.
Первого сентября в Риме будет также архиепископ Рафаел Минасян – для участия в работе собрания армянских епископов, о чем должным образом будет представлена информация по ходу собрания.