ԱՄՆ-­ում գեղեցկության մրցույթի հաղթողը պատմել է սիրիահայերի հետ ընկերության եւ հայերեն սովորելու մասին
22­-ամյա Ֆաբիոլա ալ Իբրահիմը, ով այս տարի ճանաչվել է «Միսս արաբ ԱՄՆ-­2015» գեղեցկության մրցույթի հաղթող, պատմել է, թե ինչպես է պատանեկության տարիներին ընկերություն արել սիրիահայերի հետ եւ ինչպես է հարեւանների օգնությամբ հայերեն սովորել:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»­ը` վկայակոչելով Armenianlife­ը, գեղեցկուհին, ում մանկությունն անցել է ԱՄՆ­ում, իսկ հետագա ողջ կյանքը Սիրիայում, խոստովանել է, որ իրենց թաղամասում ամենից շատ սիրում էր շփվել հայերի հետ:
Նրանց օգնությամբ գեղեցկուհին սովորել է հայերեն, անգամ պատրաստել հայկական թխվածքներ: Ֆաբիոլան պատմել է, որ դպրոցական տարիներին հայ աղջիկների հետ միասին եղել է մի նվագախմբում եւ հենց այնտեղ էլ առաջին անգամ լսել է հայկական երաժշտություն ու հայկական երգեր: Գեղեցկության մրցույթին մասնակցելուն զուգահեռ Ֆաբիոլան բժշկություն է ուսանել Վիրջինիայի համալսարանում:
Հիվանդանոցում աշխատելու հետ մեկտեղ այժմ էլ գեղեցկուհին մտադիր է կենտրոն բացել, որտեղ երեխաները հնարավորություն կստանան սովորել արվեստ, երաժշտություն, էթիկա եւ բանավոր խոսք:

“Miss Arab USA 2015” Fabiola Al­Ibrahim ­ on her friendship with Syrian­Armenians and learning Armenian
22­ year­old Fabiola AlIbrahim named “Miss Arab USA 2015” told about her friendship with Syrian­Armenians and how she learnt Armenian from friends and neighbors.
“Armenpress” reports, referring to Armenianlife, that the beauty queen who passed most of her childhood in USA and then in Syria confessed that she mostly made friends with the Armenians. She learnt the Armenian language and even making Armenian pastries with their help.
At the age of 14, she started a band with local Armenian girls and for the first time listened to Armenian music. Fabiola studied Pre­Med Biology at West Virginia University. Her goal is to design and build a free children’s hospital, where experts from around the world will volunteer to aid suffering children.
Fabiola’s platform as Miss Arab USA 2015 is providing aid to refugees within the US and around the globe, as well as uplifting the children’s hearts. In addition to humanitarian aid, she will provide enrichment classes in art and music, as it is therapeutic.