ԱՄՆ-­ում գեղեցկության մրցույթի հաղթողը պատմել է սիրիահայերի հետ ընկերության եւ հայերեն սովորելու մասին
22­-ամյա Ֆաբիոլա ալ Իբրահիմը, ով այս տարի ճանաչվել է «Միսս արաբ ԱՄՆ-­2015» գեղեցկության մրցույթի հաղթող, պատմել է, թե ինչպես է պատանեկության տարիներին ընկերություն արել սիրիահայերի հետ եւ ինչպես է հարեւանների օգնությամբ հայերեն սովորել:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»­ը` վկայակոչելով Armenianlife­ը, գեղեցկուհին, ում մանկությունն անցել է ԱՄՆ­ում, իսկ հետագա ողջ կյանքը Սիրիայում, խոստովանել է, որ իրենց թաղամասում ամենից շատ սիրում էր շփվել հայերի հետ:
Նրանց օգնությամբ գեղեցկուհին սովորել է հայերեն, անգամ պատրաստել հայկական թխվածքներ: Ֆաբիոլան պատմել է, որ դպրոցական տարիներին հայ աղջիկների հետ միասին եղել է մի նվագախմբում եւ հենց այնտեղ էլ առաջին անգամ լսել է հայկական երաժշտություն ու հայկական երգեր: Գեղեցկության մրցույթին մասնակցելուն զուգահեռ Ֆաբիոլան բժշկություն է ուսանել Վիրջինիայի համալսարանում:
Հիվանդանոցում աշխատելու հետ մեկտեղ այժմ էլ գեղեցկուհին մտադիր է կենտրոն բացել, որտեղ երեխաները հնարավորություն կստանան սովորել արվեստ, երաժշտություն, էթիկա եւ բանավոր խոսք:

Победительница конкурса красоты в США рассказала о дружбе с сирийскими армянами и разучивании армянского языка
22-летняя Фабиола ал �?брагим, признанная  в этом году победительницей конкурса красоты «Мисс араб США-2015», рассказала, как в годы юности дружила с сирийскими армянами и с помощью соседей учила армянский язык.
Как передает «Арменпресс» со ссылкой на Armenianlife­ը, красавица, юность которой прошла в США, а вся последующая жизнь в Сирии, призналась, что в своем квартале больше всего любила общаться с армянами. С их помощью красавица выучила армянский и даже готовила армянские кондитерские изделия. Фабиола рассказала, что в школьные годы вместе с девочками-армянками была в одном оркестре, и именно там впервые услышала армянскую музыку и армянские песни. Параллельно с участием в конкурсе красоты Фабиола изучала медицину в университете Вирджинии.
Наряду с работой в больнице, ныне красавица намерена открыть центр, где дети будут иметь возможность учиться искусствам, музыке, этике и устной речи.