«Հայֆիլմը» կվերադարձվի կառավարությանը
«Հրապարակումները, որ եղել են «Հայֆիլմի» մասով, համապատասխանում են իրականությանը»,- այս մասին ըստ panorama.am-ի` այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ կառավարությանն առընթեր Պետական գույքի կառավարման վաչության պետ Արման Սահակյանը՝ անդրադառնալով «Հայֆիլմ» կինոստուդիայի վերադարձման գործընթացին:
«Այո, մենք բավական ժամանակ աշխատում ենք «Հայֆիլմը» վերադարձնելու համար, և ՀՀ կառավարության առաջիկա նիստում դա կամրագրվի համապատասխան որոշմամբ»,- նշեց Ա.Սահակյանը:
Նա հիշեցրեց, որ 2005թ-ին կինոստուդիան վաճառվել էր ընդամենը 350 միլիոն դրամով, այժմ կինոստուդիան գնահատվում է 3 միլիարդ դրամից ավելի:
Ա.Սահակյանի խոսքերով՝ հետագայում Կառավարությունը և լիազոր մարմինը՝ Մշակույթի նախարարությունը նոր ծրագիր կիրականացնեն:
Անդրադառնալով Կրկեսի կառուցման աշխատանքներին, Պետական գույքի կառավարման վարչության պետն ասաց, որ կրկեսը գերակատարել է իր ծրագիրը, պայմանագրային պարտավորությունները:

Усилиями правительства Армении киностудия «Арменфильм» вернется в собственность государства
Киностудия «Арменфильм» имени Амо Бекназаряна в ближайшем будущем вернется в собственность государства. Об этом сообщил сегодня журналистам председатель Комитета по управлению госимуществом при Правительстве Армении Арман Саакян.
По его словам, они долго работали над этим вопросом, и уже вскоре данное решение будет подкреплено на заседании кабмина соответствующим постановлением.
Отметим, в 2005г. киностудия была продана всего лишь за 350 млн драмов, в то время как в настоящее время стоимость ее оценивается в свыше чем 3 млрд драмов.
Как отметил А. Саакян, в дальнейшем уже министерство культуры РА осуществит ряд связанных с киностудией новых программ.