Սփյուռքահայ ուսանողներին ընդունել է Սեյրան Օհանյանը
Հուլիսի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարություն են այցելել մի խումբ սփյուռքահայ ուսանողներ, ովքեր մասնակցում են «Հայաստանի բարեգործական ընդհանուր միության» Երևանի ամառային փորձառության շրջանին: Ծրագրի նպատակն է` ուսանողներին ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետությունը, հայ ժողովրդի պատմությունը, մշակութային ժառանգությունը և անկախության ձեռքբերումները:
ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի ունեցավ ԱՄՆ-ից, Լիբանանից, Միացյալ Թագավորությունից և Ավստրալիայից ժամանած 29 սփյուռքահայ ուսանողների հանդիպումը ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հետ: Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարարն ուսանողներին ներկայացրել է հայկական բանակի կազմավորման փուլերը, գործունեության հիմնական խնդիրներն ու մարտահրավերները, մանրամասներ Հայաստանի և այլ երկրների միջև ռազմական համագործակցության մասին:
Սեյրան Օհանյանը պատասխանել է նաև զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումների, ռազմական կրթության, զինված ուժերում կանանց դերակատարության վերաբերյալ սփյուռքահայ ուսանողներ հուզող հարցերին:

Армянских студентов из Диаспоры принял Сейран Оганян
16 июля Министерство обороны РА посетила группа армянских студентов из Диаспоры, которые участвуют в Ереванской летней практике «Всеобщего благотворительного союза Армении». Цель программы – представить студентам Республику Армения, историю армянского народа, культурное наследие и достижения независимости.
В административном комплексе МО РА состоялась встреча 29 армянских студентов Диаспоры из США, Ливана, Соединенного Королевства и Австралии с министром обороны РА Сейраном Оганяном. В ходе встречи глава оборонного ведомства представил студентам этапы формирования Армянской армии, основные вопросы деятельности и вызовы, подробности о военном сотрудничестве Армении с другими странами.
Сейран Оганян ответил также на волнующие армянских студентов Диаспоры вопросы, касающиеся осуществляемых в ВС РА реформ, военного образования, роли женщин в Вооруженных силах.