Լոսանջելեսյան կինոփառատոնին առաջին անգամ հայերենով ֆիլմ կցուցադրեն
Լոս Անջելեսի 2015 թվականի կինոփառատոնին առաջին անգամ հայերենով գեղարվեստական ֆիլմ կցուցադրվի: Այս մասին ըստ News.am-ի՝գրում է «Los Angeles Daily News»-ը:
Հունիսի 10-18-ը նախանշված կինոփառատոնի ընթացքում 74 գեղարվեստական, 60 կարճամետրաժ եւ ավելի քան 50 նոր մեդիա-աշխատանք է ցուցադրվելու: Ծրագրում ներառված է 35 երկիր:
Հայերենով ներկայացվելիք գեղարվեստական ֆիլմը՝ «Արամ, Արամ» վերնագրով, պատմում է ներգաղթյալ տղայի մասին: Ֆիլմը նկարահանել է Սան Ֆերնանդոյից Քրիստոֆեր Չամբերսը, իսկ նկարահանումներն անցկացվել են Գլենդել քաղաքում եւ լոսանջելեսյան Փոքրիկ Հայաստան շրջանում:
«Մենք մի կանոն ունեինք, որպեսզի հայկական բոլոր կերպարների դերերում հայ դերասաններ հանդես գան»,- ասել է Չամբերսը՝ նշելով, որ այդ մշակույթն իրեն գրավել է հայ ընկերների շնորհիվ, որոնց հետ աշխատել է տեղական ստուդիաներում: «Ցանկանում էի այնպես անել, որպեսզի մեզ մոտ իրական խաղ եւ իրական պատմություն ստացվի»,- հավելել է ֆիլմի հեղինակը:

Впервые на Лос-анджелесском кинофестивале будет показан фильм на армянском языке
На Лос-анджелесском кинофестивале 2015 года впервые будет представлен художественный фильм на армянском языке. Об этом пишет «Los Angeles Daily News».
На Лос-анджелесском кинофестивале, который будет проходить с 10 по 18 июня, планируется показать 74 художественных фильма, 60 короткометражек и более 50 новых медиаработ. В программе представлено 35 стран.
Первый на фестивале художественный фильм на армянском языке – «Арам, Арам» – рассказывает о мальчике-иммигранте. Фильм был снят не говорящим по-армянски жителем долины Сан-Фернандо Кристофером Чамберсом. Съемки проходили в городе Глендейл и лос-анджелесском районе Маленькая Армения.
«У нас было правило, чтобы всех армянских персонажей играли армянские актеры»,– сказал Чамберс, отметив, что он увлекся этой культурой благодаря армянским друзьям, с которыми работал в местных студиях. «Я хотел сделать так, чтобы у нас получилась подлинная игра и подлинная история»,– добавил создатель фильма.