Դինքի գործով ձերբակալվել է Թուրքիայի ոստիկանության հետախուզական բաժնի նախկին պետը
Ստամբուլի Շիշլի թաղամասում 2007թ. սպանված Թուրքիայի հայկական «Ակօս» թերթի խմբագիր Հրանտ Դինքի գործով նոր ձերբակալություն է կատարվել: ermenihaber.am-ը գրում է, որ թուրքական «Anadolu» պետական լրատվական գործակալության տեղեկության համաձայն՝ ոստիկանության հետախուզական վարչության C բաժնի նախկին պետ Ալի Ֆուաթ Յըլմազերի վերաբերյալ նշյալ գործով որպես կասկածյալ ձերբակալելու որոշում է կայացվել:
Ստամբուլի հանրապետական դատախազությունը Յըլմազերի նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրել «հանցավոր նպատակով խմբավորում ստեղծելու» և «ծրագրված սպանությանը աջակցելու» համար:
Ավելի վաղ Յըլմազերը Դինքի գործով հարցաքննվել էր 2014թ. դեկտեմբերի 4-ին: Այժմ, նոր ապացույցների բացահայտման պատճառով կրկին կանչվել է հարցաքննության:
Այսպիսով Յըլմազերի ձերբակալությամբ Դինքի սպանության գործով ձերբակալվածների թիվը հասավ 5-ի: Ավելի վաղ ձերբակալվել էին Մուհիթթին Զենիթը, Օզքան Մումջուն, Էրջան Դեմիրը՝ «հանցավոր անփութության» և Թուրքիայի ոստիկանության հետախուզության վարչության նախկին պետ Ռամազան Աքյուրեքը՝ «անփութության հետևանքով  մահվան պատճառ դառնալու» մեղադրանքով:

По делу убийства Гранта Динка арестован бывший начальник розыскного отдела полиции Турции
По делу об убийстве в 2007 году в квартале Шишли Стамбула редактора армянской газеты «Акос» Гранта Динка произведен новый арест. ermenihaber.am пишет, что согласно сведениям турецкого государственного информационного агентства «Anadolu» в отношении бывшего начальника отдела С розыскного управления полиции Али Фуата Йелмазера принято решение об аресте в качестве подозреваемого по указанному делу.
Республиканская прокуратура Стамбула выдвинула в отношении Йелмазера обвинение  в «создании группировки с преступными целями» и «содействие запланированному убийству».
Ранее, 4 декабря 2014 года, Йелмазер был допрошен по делу Динка. Ныне в связи с выявлением новых доказательств он вновь вызван на допрос.
Таким образом, с арестом Йелмазера число арестованных по делу об убийстве Динка достигло 5. Ранее были арестованы Мухиттин Зенит, Озкан Мумджу, Эрджан Демир по обвинению «в преступной халатности» и бывший начальник управления розыска полиции Турции Рамазан Акюрек по обвинению «в причинении смерти по халатности».