Դինքի գործով ձերբակալվել է Թուրքիայի ոստիկանության հետախուզական բաժնի նախկին պետը
Ստամբուլի Շիշլի թաղամասում 2007թ. սպանված Թուրքիայի հայկական «Ակօս» թերթի խմբագիր Հրանտ Դինքի գործով նոր ձերբակալություն է կատարվել: ermenihaber.am-ը գրում է, որ թուրքական «Anadolu» պետական լրատվական գործակալության տեղեկության համաձայն՝ ոստիկանության հետախուզական վարչության C բաժնի նախկին պետ Ալի Ֆուաթ Յըլմազերի վերաբերյալ նշյալ գործով որպես կասկածյալ ձերբակալելու որոշում է կայացվել:
Ստամբուլի հանրապետական դատախազությունը Յըլմազերի նկատմամբ մեղադրանք է առաջադրել «հանցավոր նպատակով խմբավորում ստեղծելու» և «ծրագրված սպանությանը աջակցելու» համար:
Ավելի վաղ Յըլմազերը Դինքի գործով հարցաքննվել էր 2014թ. դեկտեմբերի 4-ին: Այժմ, նոր ապացույցների բացահայտման պատճառով կրկին կանչվել է հարցաքննության:
Այսպիսով Յըլմազերի ձերբակալությամբ Դինքի սպանության գործով ձերբակալվածների թիվը հասավ 5-ի: Ավելի վաղ ձերբակալվել էին Մուհիթթին Զենիթը, Օզքան Մումջուն, Էրջան Դեմիրը՝ «հանցավոր անփութության» և Թուրքիայի ոստիկանության հետախուզության վարչության նախկին պետ Ռամազան Աքյուրեքը՝ «անփութության հետևանքով  մահվան պատճառ դառնալու» մեղադրանքով:

Turkish police have arrested another person in relation to the case of editor of Turkey’s Agos Armenian Weekly Hrant Dink, who was murdered in the Shishli District of Istanbul in 2007.
Ermenihaber.am writes that, according to the Anadolu state news agency, a decision has been taken to arrest former head of the C Division of the Investigation Department of the Police Ali Fuat Yilmazer as a suspect in the case.
The state prosecutors of Istanbul have charged Yilmazer with “creating a group for a criminal purpose” and “supporting a planned murder”.
Earlier, Yilmazer had been interrogated on December 4, 2014. Currently, he has been called to another interrogation due to the revelation of new evidence.
This arrest marked the fifth arrest over Dink’s case. Earlier, police had arrested Muhittin Zenit, Ozkan Mumji and Erjan Demir for “criminal negligence” and former head of the police investigation department Ramazan Akyurek, charging him with “becoming a reason for the death as a result of negligence”.