Ռոբերտ Բաբլոյանի 80-ամյա հոբելյանին նվիրված երեկո Մոսկվայում
Մայիսի 24-ին Մոսկվայում տեղի է ունեցել հայկական համայնքի անվանի գրող, լրագրող, գեղանկարիչ Ռոբերտ Զավենի Բաբլոյանի 80-ամյա հոբելյանին նվիրված երեկոն: Այն սկսվել է հոբելյարին նվիրված կարճամետրաժ ֆիլմի ցուցադրությամբ: Երեկոն վարում էր Մոսկվայի Փարաջանովի անվան թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Վ. Գաբբեն:
Երեկոյին մասնակցել և ելույթներով հանդես են եկել ՀՀ դեսպանության երկրորդ քարտուղար Վ. Մելքումովան, ՌՀՄ վարչության անդամ Ա. Մաթոսյանը, Ռուսաստանի գրողների միության Մոսկովյան վարչության նախագահ Վ. Բոյարինովը, ՀՀ և ՌԴ Գրողների միության անդամ Ա.Օհանյանը, ռեժիսոր Լ.Գրիգորյանը, նկարիչ, ՌՀՄ Գրականության հանձնաժողովի նախագահ Ն. Գաբրիելյանը, Ռուսաստանի կանանց միության նախագահ Ա. Առաքելյանը, բազմաթիվ այլ հյուրեր:

Юбилейный вечер в Москве, посвященный 80-летию Роберта Баблояна
В Москве 24 мая состоялся юбилейный вечер, посвященный 80-летию известного писателя, журналиста, художника Роберта Завеновича Баблояна. Он начался демонстрацией короткометражного фильма, посвященного юбиляру. Вечер вел художественный руководитель Московского театра имени Параджанова В.Габбе.
Ена вечере присутствовали и выступили с речами второй секретарь посольства РА В.Мелкумова, член правления САР А.Матосян, Председатель Московского правления Союза писателей России В.Бояринов, член союзов писателей РА и РФ А.Оганян, Режиссер Л.Григорян, художник, председатель Литературной комиссии САР Н.Габриелян, председатель Союза женщин России А.Аракелян, многие другие гости.