Ջորջ Քլունիի հոլիվուդյան աստղ լինելը չէր, որ մեզ հրապուրեց. Նուբար Աֆեյան
«Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամի «100 կյանք» նախագծի հիմնադիրները դերասան Ջորջ Քլունիից բացի այլ հայտնի մարդկանց հետ նույնպես պատրաստ են համագործակցել, եթե նրանք էլ հոլիվուդյան դերասանի պես պայքարում են ցեղասպանությունների դեմ: Այս մասին այսօր՝ մայիսի 24-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց նախագծի համահիմնադիր Նուբար Աֆեյանը:
«Ջորջ Քլունիի հոլիվուդյան աստղ լինելը չէր, որ մեզ հրապուրեց: Ջորջ Քլունին հետաքրքիր էր մեզ համար, քանի որ ինքը նույնպես զբաղվում է ցեղասպանությունների թեմայով, իր ծրագիրն ունի օգնելու, որ ապագայում ցեղասպանություն չլինի: Եթե մարդիկ կան այլ, որ նման գործով կզբաղվեն, սիրով, ինչու չենք ընդգրկի մեր նախագծում»,- ասաց Նուբար Աֆեյանը:
Նուբար Աֆեյանը հաստատեց տեղեկությունը, որ 2016թ. ապրիլի 24-ին հոլիվուդյան ամենահայտնի աստղերից Ջորջ Քլունին Երևանում կմասնակցի մոսկվաբնակ հայտնի գործարար Ռուբեն Վարդանյանի ջանքերով, «100 կյանք» նախաձեռնության սահմանած «Ավրորա» ամենամյա մրցանակաբաշխությանը: Մրցանակը կշնորհվի մարդկանց, որոնք իրենց վտանգում են՝ ուրիշների կյանքերը փրկելու համար:

In addition to actor George Clooney, founders of the of the 100 LIVES project of the Initiatives for the Development of Armenia (IDeA) Foundation stand ready to collaborate with other famous people if they, just like the aforementioned Hollywood actor, are fighting against genocides.
Project co-founder Noubar Afeyan told the above-said to Armenian News-NEWS.am.
“It wasn’t George Clooney’s being a Hollywood star that appeal to us,” Afeyan said. “George Clooney was interesting for us because he is also engaged in genocide issue; he has his project to help that genocide would not occur in the future.”
Noubar Afeyan also confirmed that Clooney will attend the 100 LIVES initiative’s annual Aurora Prize award presentation that will be held on April 24, 2016, in the Armenian capital city of Yerevan.