Կրասնոյարսկում պարային տոն էր. «Արմենիան» նշում էր իր 15-ամյակը
Մայիսի 17-ին Կրասնոյարսկի «Արմենիա» Ժողովրդական համույթը նշեց հիմնադրման 15-ամյակը: Հոբելյանի առթիվ «Արմենիա»  համույթին իր շնորհավորական  խոսք էր հղել նաև ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
«Հայերն այսօր»-ի փոխանցմամբ՝ ոոնական համերգը կայացել է Կրասնոյարսկի «Գրանդ հոլլ» համերգային համալիրում: Ներկայացվել է շուրջ 20 պարային համար: Համերգին ներկա էին տարբեր ազգերի ներկայացուցիչներ, իսկ հյուրերի թիվն անցնում էր 700 -ից:
Վերջին երկու տարիների ընթացքում «Արմենիայում»  պարողների թիվը գերազանցում է 150-ը, ինչում, անկասկած, իրեն մեծ վաստակը ունեն համույթի գեղարվեստական ղեկավարներ Գեորգի Մելքոնյանը և Արփինե Ասատրյանը, ովքեր միջոցառման ժամանակ  պարգևատրվեցին  ՌԴ մշակույթի նախարարության շնորհակալագրով:

Танцевальный праздник в Краноярске: «Армения» отмечала свое 15-летие
Народный ансамбль «Армения» Красноярска 17 мая отметил свое 15-летие. По случаю юбилея поздравление ансамблю «Армения» направила и министр Диаспоры РА Грануш Акопян.
Как сообщает «Армяне сегодня», праздничный концерт состоялся в Красноярском концертном зале «Гранд холл». Было представлено около двух десятков танцевальных номеров. На концерте присутствовали представители разных национальностей, а число гостей достигало 700.
Последние два года число танцоров «Армении» превышает 150 человек, в чем, несомненно, велика заслуга художественных руководителей ансамбля Георгия Мелконяна и Арпине Асатрян, которым во время мероприятия были вручены Почетные Грамоты Министерства культуры РФ.