Վալանսում պարգևատրել են Գրիգոր Ամիրզայանին ու Թաթոս Հակոբյանին
Հունվարի 20-ին Վալանսի հայ մշակույթի տանը Վալանսի ֆրանսիացի, ծագումով հայ նախկին դիմադիրների միությունը կազմակերպել էր իր տարեկան անդրանիկ ժողովը, որին ներկա էին միության նախագահ Ջորջ Երեցյանը և շուրջ երկու տասնյակ անդամներ:
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են միությունից, Ջորջ Երեցյանը ներկայացրեց նախորդ տարվա ընթացքում կազմակերպության կատարած աշխատանքները: Նա իր խոսքում նշեց, որ կազմակերպությունը միշտ զորավիգ է եղել Վալանսի հայկական համայնքի բոլոր ձեռնարկներին, անդամ է «Ապրիլ 24» կոմիտեի: Միություն, որը համախմբում է Վալանսի և հարակից շրջանների, Դրոմի և Արդեշի նահանգների շուրջ 20 հայկական միությունների:
Ձեռնարկի ժամանակ Վալանսի ֆրանսիացի, ծագումով հայ նախկին դիմադիրների միության նախագահը հայտնի լրագրող-ծաղրանկարիչ, Վալանսի «Արմենիա» միության նախագահ և «Ապրիլ 24» կոմիտեի համանախագահ Գրիգոր Ամիրզայանին և Վալանսի հայ ռազմագերիների դրոշակակիր Թաթոս Հակոբյանին պարգևատրեց Նախկին դիմադիրների ազգային ֆեդերացիայի մեդալով:
Իր խոսքում Ջորջ Երեցյանն ասաց. «Մեդալը Գրիգոր Ամիրզայանին է փոխանցվում իր կատարած հայրենասիրական աշխատանքի համար: Նա իր կատարած գործերի և ստեղծած միությունների շնորհիվ՝ միշտ բարձր է պահում Հայաստանի և հայի անունը հայկական և ֆրանսիական լրատվամիջոցներում: Նա միաժամանակ Վալանսի և Ֆրանսիայի հայկական համայնքի ակտիվ անդամներից է»:
Գրիգոր Ամիրզայանն իր հերթին շնորհակալություն հայտնեց պարգևի համար և նշեց, որ չափազանց կարևորում է հայ ազգի համար կատարած աշխատանքը, որը պիտի շարունակի մինչև կյանքի վերջը:

В Валансе награждены Григор Амирзаян и Татос Акопян
В Доме армянской культуры Валанса Союз бывших участников сопротивления французов – армян по происхождению 20 января организовал первое в нынешнем году собрание, на котором присутствовали председатель союза Джордж Ерецян и два десятка членов.
Как сообщили редакции «Армяне сегодня» из союза, Джордж Ерецян представил проделанную в минувшем году работу, отметив, что организация всегда поддерживает все начинания армянской общины Валанса, является членом комитета «24 апреля». Союз объединяет около 20 армянских союзом Валанса и смежных районов Дрома и Ардена.
В ходе мероприятия Джордж Ерецян наградил известного журналиста-карикатуриста, председателя союза «Армения» Валанса и сопредседателя комитета «24 апреля» Григора Амирзаяна и знаменосца армянских военнопленных Валанса Татоса Акопяна медалью Национальной федерации бывших участников сопротивления.
В своей речи он сказал: «Медаль вручается Григору Амирзаяну за его патриотическую работу. Благодаря своим делам и созданному союзу он всегда высоко держит имя Армении и армянина в армянских и французских СМ�?. В то же время он – активный член армянской общины Валанса и Франции».
Григор Амирзаян, в свою очередь, выразил благодарность за награду, отметив, что придает исключительную важность проделанной для армянского народа работы, которую продолжит до конца своих дней.