Վոկալ արվեստի վարպետաց դաս՝ «Նարեկացի» արվեստի միությունում
Օգոստոսի 2-ին՝ ժամը 19:00-ին, ՆԱՄ-ում տեղի կունենա «Երգիչների միջազգային ասոցիացիայի» ԱՄՆ-ի մասնաճուղի ղեկավար, ԱՄՆ-ի ազգային երգչախմբի խմբավար, ամերիկահայ մանկավարժ, պրոֆեսոր Վաղարշակ Օհանյանի վոկալ արվեստի վարպետաց դասը: Այս մասին  «Հայերն այսօրին» տեղեկացնում են «Նարեկացի» արվեստի միությունից:
Վաղարշակ Օհանյանը դասավանդում է Նյու-Յորքի պրոֆեսիոնալ կատարողական արվեստի դպրոցում, հանդես է եկել Նյու-Յորք Սիթի օպերայում՝ իբրև մեներգիչ, ինչպես նաև՝  Լինքոլն կենտրոնի ամերիկյան սիմֆոնիկ, Բոստոնի և Ռոդ-Այլընդի նվագախմբերի հետ:
Պրոֆեսոր Օհանյանը վերջերս պարգևատրվել է «Գրիգոր Նարեկացի» հուշամեդալով՝ արվեստում կատարած զգալի աշխատանքի համար:
Վարպետաց դասին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է պատրաստած ունենալ 2 ստեղծագործություն (դասական կամ մյուզիքլային` օրիգինալ տոնայնությամբ, անգիր), մինչև հուլիսի 23-ը ներկայանալ «Նարեկացի» արվեստի միություն՝ Վարդանանց 16/1 հասցեով, լրացնել դիմում-հայտը, որին կից ներկայացնել ինքնակենսագրություն, մինչև 5 րոպեանոց ձայնագրություն (պարտադիր չէ բարձր որակի) և պատրաստած ստեղծագործությունների 2 տպագիր օրինակ:

On August 2 at 19:00, Director of the U.S. Chapter of the International Association of Singers, choirmaster of the American National Choir, Armenian American pedagogue, Professor Vagharshak Ohanyan will give a master class devoted to vocal arts at Naregatsi Art Institute, as reported the Naregatsi Art Institute to Hayern Aysor.
Vagharshak Ohanyan teaches at the New York Professional Performing Arts School and has performed as a solo artist at the New York City Opera, as well as with the American Symphony Orchestra of the Lincoln Center and the orchestras of Boston and Rhode Island.
Professor Ohanyan was recently awarded with the Grigor Narekatsi Commemorative Medal for the significant work that he has done in the arts.
To participate in the master class, participants need to have two works (classical or musical in original tone, unwritten), show up at Naregatsi Art Institute (16/1 Vardanants Street) before 23 July and fill out an application, attaching a CV, an up-to 5-minute recording (doesn’t have to be of high quality) and 2 print copies of the works.