Թամարա Քեշիշյանն արժանացել է «Տարվա կին» մրցանակին
Մարտի 8-ի նախաշեմին Պյատիգորսկի հայկական համայնքի կանանց խորհրդի նախագահ Թամարա Քեշիշյանը, ՌԴ Ստավրոպոլ քաղաքի Օպերայի թատրոնում տեղի ունեցած ամենամյա «Տարվա կին-2015» մրցանակաբաշխության արարողության ժամանակ, «Կանանց շարժման վետերան» անվանակարգում արժանացել է  «Տարվա կին»  մրցանակին: Այս մասին «Հայերն այսօրը» տեղեկանում է Պյատիգորսկի  հայ համայնքից:
Մրցանակաբաշխության արարողությանը ներկա էին  Հյուսիս-Կովկասյան դաշնային շրջանի մայրաքաղաք Պյատիգորսկի ղեկավար Լև Տրավնևը, ՌԴ Պետական դումայի պատգամավոր Օլգա Կազակովան, երկրամասային պառլամենտի անդամ Վալենտին Արգաշոկովը:
Հավելենք, որ Թամարա Քեշիշյանը հայկական ազգային ավանդույթների պահպանմանն ուղղված բազմաթիվ միջոցառումներ է կազմակերպում: Ծավալած ակտիվ գործունեության համար՝ Թամարա Քեշիշյանը պարգևատրվել է «Ռուսաստանի հայերի միության 15-ամյակ» մեդալով, իսկ Պյատիգորսկ քաղաքի 235-ամյակի կապակցությամբ՝ «Քաղաքին մատուցած ծառայությունների համար» հոբելյանական մեդալով:

Тамара Кешишян стала победительницей конкурса “Женщина года”
Тамара Багдасаровна Кешишян председатель женсовета армянской общины города Пятигорска признана “Женщиной года” в номинации “Ветеран женского движения”.
Накануне 8 марта в залеСтавропольского государственного краевого театра оперетты традиционно прошла торжественная церемония награждения победительниц конкурса «Женщина года–2015». На церемонии приняли участие глава столицы СКФО Лев Травнев, депутат Государственной Думы РФ Ольга Казакова, член краевого парламента Валентин Аргашоков и другие.
Тамара Багдасаровна Кешишян организатор многочисленных праздников по сохранению традиций армянского народа. За достижения в разные годы она награждена медалями – «15 лет Союзу армян России», а в этом году, в честь 235-летия Пятигорска получила юбилейную медаль «За заслуги перед городом».