Նինոծմինդայում ձնե քանդակների մրցույթում հաղթող է ճանաչվել Ցեղասպանության հուշահամալիրի քանդակը
Փետերվարի 10-ին Նինոծմինդա քաղաքի մշակութային կենտրոնի դիմաց, տեղի ունեցավ ձնից պատրաստված քանդակների մրցույթ, որը կազմակերպվել էր Նինոծմինդայի քաղաքապետարանի մշակույթի և սպորտի բաժնի կողմից: Այս մասին <Հայերն այսօր>-ը տեղեկանում է akhaltskha.net կայքից:
Նման մրցույթ Նինոծմինդայում անցկացվում է առաջին անգամ: Մրցույթին մասնակցեցին 5 թիմեր Նինոծմիդա քաղաքի 3 դպրոցներից, ինչպես նաև` Օրոջալարի և Մեծ Խանչալիի գյուղական դպրոցի թիմերը: Մասնակիցները մրցույթի ժամանակ ստեղծեցին գեղեցիկ ստեղծագործություններ:
Ժյուրիի որոշմամբ՝ մրցույթի հաղթող ճանաչվեց Օրոջալար գյուղի դպրոցի թիմը, որը կառուցել էր ձյան շերտից Ծիծեռնակաբերդը: Երկրորդ տեղը գրավեց Նինոծմինդայի թիվ 1 դպրոցը, իսկ 3 տեղը շնորհվեց Նինոծմինդայի թիվ 2 ռուսական դպրոցին:

Snow sculpture of Armenian Genocide Memorial Complex won snow sculpture contest in Ninotsminda
On February 10, the Department of Culture and Sport of the Municipality of Ninotsminda organized a snow sculpture contest in front of the cultural center of the city, as posted on akhaltskha.net, according to Hayern Aysor.
This is the first snow sculpture contest in Ninotsminda. Among the participants were 5 teams from 3 schools of Ninotsminda, as well as teams from the rural schools of Orojalar and Great Khanchali. During the contest, the participants created beautiful sculptures.
By the decision of the jury, the team from the school of Orojalar village won the contest for its snow sculpture portraying the Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial Complex, followed by School N 1 of Ninotsminda and Russian School N 2 of Ninotsminda.