Մխիթարյանը՝ Բունդեսլիգայի շաբաթվա լավագույն ֆուտբոլիստ
Դորտմունդի «Բորուսիայի» եւ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ճանաչվել է Բունդեսլիգայի 34-րդ տուրի լավագույն ֆուտբոլիստ։
armsport.am-ի փոխանցմամբ՝ Գերմանիայի առաջնության պաշտոնական կայքում անցկացված հարցման ընթացքում 26-ամյա ֆուտբոլիստը ստացել է ձայների 64 տոկոսը։ Երկրորդ տեղում գտնվող Մյունխենի «Բավարիայի» կիսապաշտպան Բաստիան Շվայնշտայգերի օգտին են քվեարկել 23 տոկոսը, իսկ լավագույն եռյակը եզրափակել է «Շտուտգարտի» հարձակվող Դանիել Գինչժեկը՝ 13։
Հիշեցնենք, որ Բունդեսլիգայի վերջին տուրում «Բորուսիան» 3։2 հաշվով հաղթել էր Բրեմենի «Վերդերին», իսկ Մխիթարյանը դարձել էր հաղթական գոլի հեղինակ։

Mkhitaryan recognized as Bundesliga’s best football player of the week
Mid-fielder for Dortmund’s Borussia and Armenia’s national football team Henrich Mkhitaryan has been recognized as the best football player of Bundesliga’s 34th round.
According to armsport.am, based on the results of a survey on the German championship’s official website, the 26-year-old football player garnered 64% of the votes, followed by mid-fielder for Munich’s Bavaria Bastian Schweinstaiger with 23% and Stuttgart’s attacker Daniel Ginchzhek with 13%.
Let us remind that Borussia won Bremen’s Verder 3:2 in the last round of the Bundesliga, and Mkhitaryan scored the winning goal.