Հայաստանի պարի պետական խումբը ելոյթ պիտի ունենայ Մարսէլի մէջ
Հոկտեմբեր 17-ին Հայաստանի Պարի պետական խումբը ելոյթ պիտի ունենայ Մարսէլի մէջ: Համերգը կ’իրականանայ ՀՀ սփիւռքի նախարարութեան, ՀՀ մշակոյթի նախարարութեան եւ Մարսէլի Համազգային հայ կրթական եւ մշակութային միութեան նախաձեռնութեամբ:
Տեղեկացնենք, որ այն նուիրուած է Հայոց ցեղասպանութեան 100-րդ տարելիցին, ինչպէս նաեւ Մարսէլի Համազգային վարժարանի հիմնադրման 35-ամեակին:
Աշխատանքներ կը տարուին Գերմանիոյ հայ համայքներուն մէջ նոյնպէս Հայաստանի պարի պետական խումբի ելոյթները կեանքի կոչելու ուղղութեամբ:
Այս ամէնուն մասին «Հայերն այսօր»-ին կը տեղեկացնէ ՀՀ սփիւռքի նախարարութեան Եւրոպայի հայ համայնքներու վարչութիւնը:

State Dance Ensemble of Armenia to give concert in Marseilles
The State Dance Ensemble of Armenia will give a concert in Marseilles on October 17, The concert is organized by the RA Ministry of Diaspora, the RA Ministry of Culture and Hamazkayin Armenian Educational and Cultural Society Marseilles Chapter.
The concert is dedicated to the Armenian Genocide Centennial and the 35th anniversary of the foundation of Hamazkayin School of Marseilles.
Efforts are being made to organize the concert of the State Dance Ensemble of Armenia in the Armenian communities of Germany as well, as the Department of Armenian Communities of Europe at the RA Ministry of Diaspora reports to Hayern Aysor.