Հայաստանի պարի պետական խումբը ելոյթ պիտի ունենայ Մարսէլի մէջ
Հոկտեմբեր 17-ին Հայաստանի Պարի պետական խումբը ելոյթ պիտի ունենայ Մարսէլի մէջ: Համերգը կ’իրականանայ ՀՀ սփիւռքի նախարարութեան, ՀՀ մշակոյթի նախարարութեան եւ Մարսէլի Համազգային հայ կրթական եւ մշակութային միութեան նախաձեռնութեամբ:
Տեղեկացնենք, որ այն նուիրուած է Հայոց ցեղասպանութեան 100-րդ տարելիցին, ինչպէս նաեւ Մարսէլի Համազգային վարժարանի հիմնադրման 35-ամեակին:
Աշխատանքներ կը տարուին Գերմանիոյ հայ համայքներուն մէջ նոյնպէս Հայաստանի պարի պետական խումբի ելոյթները կեանքի կոչելու ուղղութեամբ:
Այս ամէնուն մասին «Հայերն այսօր»-ին կը տեղեկացնէ ՀՀ սփիւռքի նախարարութեան Եւրոպայի հայ համայնքներու վարչութիւնը:

Государственный ансамбль танца Армении выступит в Марселе
Государственный ансамбль танца Армении 17 октября выступит в Марселе. Концерт состоится по инициативе министерств Диаспоры и культуры РА, а также Общенационального армянского образовательно-культурного союза Марселя.
Сообщим, что он посвящен 100-летию Геноцида армян, а также 35-летию основания Общенациональной гимназии Марселя.
Ведутся работы по организации выступления Государственного ансамбля танца Армении также в армянских общинах Германии.
Редакцию газеты «Армяне сегодня» обо всем этом проинформировали в Управлении армянских общин Европы Министерства Диаспоры РА.