Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիպաշվիլին այցելած է Ախալցխա
Մարտ 16-ին Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիպաշվիլին այցելեց Ախալցխա: Վարչապետը իր հանդիպումները իրականացուց Սամցխէ-Ջաւախքի նահանգապետարանի շէնքին մէջ: Akhaltskha.net-ի փոխանցմամբ` հանդիպման ներկայ էին 7 քաղաքապետարաններու առաջին անձիք եւ գործարարներ:
Վարչապետին հետ Ախալցխա այցելած էին նաեւ տարբեր նախարարներ` Տնտեսութեան եւ կայուն զարգացման նախարար Գիորգի Կվիրիկաշուիլին, Շրջակայ միջավայրի եւ բնական աղբիւրներու պահպանման նախարար Էլգուճա     Խոկռիշվիլին,   Շրջանային զարգացման եւ ենթակառուցուածքներու նախարար Դաւիթ Շաւլիաշուիլին,
ուժանիւթի նախարար Կախա Կալաձէն, Գիւղատնտեսութեան նախարար Օթար Տանելիան եւ ֆինանսներու նախարար Նոտար Խատուրին:
Հանդիպման վարչապետը ներկայացուց շրջանի տնտեսական կարողականութեան զարգացման ծրագիրի ցուցահանդէսը:
Վարչապետի ներկայացմամբ նոր ծրագիրը, որ կը կոչուի «Ամուր շրջան յանուն ամուր Վրաստանի» պիտի սկսի Սամցխէ-Ջաւախքէն: Անոր խօսքերով կառավարութիւնը շրջանի զարգացման համար ընտրած է երեք ուղութիւն,

On March 16, Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili paid a visit to Akhaltskha where he held meetings in the building of the office of the governor of Samtskhe-Javakheti. As Akhaltskha.net reports, the primary figures and businesspeople of seven municipalities were attending the meeting.
Accompanying the Prime Minister in Akhaltskha were various ministers, including Minister of Economy and Stable Development Giorgi Kvirikashvili, Minister of the Environment and Natural Resources Protection Elguja Khovrishvili, Minister of Regional Development and Infrastructures David Shavliashvili, Minister of Energy Kakha Kaladze, Minister of Agriculture Otar Danelia and Minister of Finance Nodar Khaduri.
During the meeting, the Prime Minister talked about the exhibition that will showcase the plan for the development of economic potential in the region.
Garibashvili said implementation of new plan called “Strong Region for a Strong Georgia” would begin in Samtskhe-Javakheti and added that the government has selected three areas for development, including agriculture, tourism and improvement of the business climate.