Հոլանտայի Ազդեցիկ Կուսակցութիւններէն Մէկուն Առաջնորդը Թագաւորին Եւ Վարչապետին Խորհուրդ Տուած Է Այցելել Ծիծեռնակաբերդ
Ազգայնական, հակաիսլամիստական հայեացքներով նկատուող Ազատութիւն (PVV) կուսակցութեան առաջնորդ Կերտ Վիլտերս, որ քաղաքական գործունէութիւն կը ծաւալէ’ սկսած 1997 թուականէն եւ յայտնի է կտրուկ գործելաոճով, օրերս այցելած է Ալմելոյի հայ համայնք եւ այցելած Եւրոպայի մէջ ամենամեծ Հայոց
ցեղասպանութեան յուշհամալիր ծաղկեպսակ դրած’ յարգելով անմեղ զոհերու յիշատակը:
Քաղաքական այս գործիչը’ ինչպէս կը տեղեկացնէ nos.nl հոլանտական հեռուստակայանը, աւելի ուշ դիմած է Հոլանտայի վարչապետ Ռութէին եւ թագաւոր Վիլհէմ Ալեքսանտրին’ Ապրիլ 24-ին Հայաստան այցելելու, յարգելու համար 1915 թ. Հայոց Ցեղասպանութեան զոհերու յիշատակը, այս մասին կը յայտնէ Նիտերլանտական օրագիրը:

Leader of influential party of the Netherlands advises the King and Prime Minister to visit Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial Complex
Geert Wilders, who is the leader of the Freedom Party (PVV) that stands out with its nationalist and anti-Islamist views, has been involved in politics since 1997 and is known for his resoluteness, recently had a meeting with the Armenian community of Almelo, visited the local Armenian Genocide Memorial Complex and laid a wreath as a sign of tribute to the innocent victims.
As nos.nl television of the Netherlands reports, this politician later addressed Prime Minister of the Netherlands Rutte and King Willem Alexander to visit Armenia on April 24th and respect the memory of the victims of the Armenian Genocide of 1915, as the Diary of the Netherlands reports.