Սփիւռքի Նախարար Հրանոյշ Յակոբեան Ընդունեց Հ.Մ.Ը.Մ. Կեդրոնական Վարչութեան Ատենապետ Գառնիկ Մկրտիչեանը
Ապրիլ 24-ին ՀՀ սփիւռքի նախարար Հրանոյշ Յակոբեան ընդունեց  ՀՅԴ Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միութեան կեդրոնական վարչութեան ատենապետ Գառնիկ Մկրտիչեանը:
Պարոն Մկրտիչեան շնորհաւորեց Հրանոյշ Յակոբեանին Սփիւռքի նախարարի պաշտօնին վերանշանակուելու առիթով եւ յոյս յայտնեց, որ յառաջիկային առաւել արդիւնաւէտ եւ բազմաբնոյթ կ’ըլլայ Հ.Մ.Ը.Մ.-ի եւ Սփիւռքի նախարարութեան համագործակցութիւնը:
Տիկին Հրանոյշ Յակոբեան կարեւոր համարեց Հայ մարմնակրթական  ընդհանուր միութեան դերը սփիւռքի մէջ երիտասարդներու հայեցի դաստիարակութեան, առողջ մարմինի մէջ առողջ հոգի ձեւաւորելու ուղղութեամբ ջանքերը, բարձր գնահատեց հայրենիքի հետ երիտասարդներու կապը ամրապնդելուն ուղղուած կառոյցի ծրագիրները:
Քննարկուեցան երկուստեք հետաքրքրութիւն ներկայացնող հարցեր:
Համաձայնեցան երկարաժամկէտ համագործակցութեան նպատակով յառաջիկային ստորագրել համաձայնագիր, համատեղ մշակելու եւ իրականացնելու նոր ծրագիրներ:

Министр Диаспоры Грануш Акопян приняла председателя центрального правления ВАСС Гарника Мкртичяна
Министр Диаспоры Грануш Акопян 24 апреля приняла председателя центрального правления Всеобщего армянского спортивного союза АРФД Гарника Мкртичяна
Господин Мкртичян поздравил Гранушщ Акопян с переназначением в должности министра Диаспоры  и выразил надежду, что в дальнейшем сотрудничество ВАСС и Министерства Диаспоры станет еще более эффективным и разнообразным.
Госпожа Грануш Акопян отметила важность роли  Всеобщего армянского спортивного союза в деле армянского воспитания молодежи Диаспоры, усилия по формированию здорового духа в здоровом теле, высоко оценила программы структуры, направленные на укрепление связи молодежи с родиной.
Были обсуждены вопросы, представляющие взаимный интерес. Достигнута договоренность о подписании в ближайшее время соглашения с целью долгосрочного сотрудничества, совместной разработке и реализации новых программ.