Տեղի Ունեցաւ «Բարի Գալուստ Հայաստան» Դիւանագիտական Ընկերակցութեան Ցուցահանդէս-Վաճառքը
Ապրիլ 12-ին Երեւանի քաղաքապետարանի նախասրահին մէջ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինէ Նաղդալեանի, ԱԳ նախարարի պաշտօնակատար Էդուարդ Նալբանդեանի եւ Երեւանի քաղաքապետ Տարօն Մարգարեանի, ԱԺ պատգամաւորներու, Երեւանի մէջ հաւատարմագրուած դեսպաններու ներկայութեամբ տեղի ունեցաւ Հայաստանի արտաքին գործոց նախարարութեան «Բարի գալուստ Հայաստան» դիւանագիտական ընկերակցութեան կազմակերպած բարեգործական ցուցահանդէս-վաճառքը` նուիրուած Մայրութեան եւ գեղեցկութեան տօնին:
Ցուցահանդէս-վաճառքն իր ներկայութեամբ պատուեց ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսեանը:
Ելոյթ ունենալով ձեռնարկին բացման` «Բարի գալուստ Հայաստան» ընկերակցութեան ղեկավար Նատալեայ Նալբանդեան շնորհակալութիւն յայտնեց Երեւանի քաղաքապետ Տարօն Մարգարեանին` ցուցահանդէսի կազմակերպման օժանդակութեան համար, բոլոր մասնակիցներուն եւ աջակիցներուն եւ նշեց, որ հիմնական հասոյթը պիտի նուիրաբերուի Երեւանի թիւ 130 եւ 71 մանկապարտէզներու վերանորոգման, իսկ հասոյթի մէկ մասը` քեսապահայերուն:
Բացման արարողութենէն ետք առաջին տիկին Ռիտա Սարգսեան, ԱԺ փոխնախագահ Հերմինէ Նաղդալեան, ԱԳ նախարարի պաշտօնակատար Էդուարդ Նալբանդեան եւ քաղաքապետ Տարօն Մարգարեան շրջեցան տաղաւարներով, ծանօթացան ներկայացուած տեսականիին, վարպետներու աշխատանքներուն, համտեսեցին տարբեր երկիրներու ազգային կերակրատեսակները:
Ցուցահանդէս-վաճառքի հինգ տասնեակէ աւելի մասնակիցներու մէջ էին Հայաստանի մէջ հաւատարմագրուած քսան դիւանագիտական ներկայացուցչութիւն, ինչպէս նաեւ շարք մը հայ արտադրողներ եւ արուեստի վարպետներ:

Состоялась благотворительная выставка-продажа дипломатической ассоциации «Добро пожаловать в Армению»
В фойе Ереванской мэрии 12 апреля в присутствии вице-спикера НС Эрмине Нагдалян, исполняющего обязанности министра иностранных дел Эдварда Налбандяна и мэра Еревана Тарона Маргаряна, депутатов НС, аккредитованных в Ереване послов состоялась благотворительная выставка-продажа, организованная дипломатической ассоциацией «Добро пожаловать в Армению» Министерства иностранных дел Армении и посвященная Празднику материнства и красоты.
Своим присутствием выставку-продажу почтила Первая леди Рита Саргсян.
Выступая на открытии мероприятия, руководитель ассоциации «Добро пожаловать в Армению» Наталья Налбандян выразила благодарность мэру Еревана Тарону Маргаряну за содействие организации выставки, всем участникам и сочувствующим, отметив, что основная прибыль будет пожертвована на ремонт ереванских детсадов №№130 и 71, а часть ее – на нужды кесабских армян.
После церемонии открытия Первая леди Рита Саргсян, вице-спикер НС Эрмине Нагдалян, исполняющий обязанности министра �?Д Эдвард Налбандян и мэр Тарон Маргарян обошли павильоны, ознакомились с представленным ассортиментом, работами мастеров, дегустировали блюда разных стран.
Среди более пяти десятков участников выставки-продажи были двадцать аккредитованных в Армении дипломатических представительств, а также ряд армянских производителей и мастера искусства.