Թուրքիոյ Մէջ Վրաստանի Նախագահին Խնդրած Են Չաջակցիլ Հայոց Ցեղասպանութեան Ճանաչման Գործընթացքին
Պաշտօնական այցով Թուրքիոյ մէջ գտնուող Վրաստանի նախագահ Գէորգի Մարգելաշուիլի հետ հանդիպման ժամանակ Թուրքիոյ խորհրդարանի նախագահ Ճեմիլ Չիչէքը խնդրած է չաջակցիլ Հայոց ցեղասպանութեան ճանաչման
գործընթացքին:
Թրքական Anadolu գործակալութեան փոխանցմամբ` Թուրքիոյ խորհրդարանի նախագահ Ճեմիլ Չիչէքը Վրաստանի նախագահ Գէորգի Մարգելաշուիլի հետ հանդիպման ժամանակ անդրադարձած է նաեւ Հայոց ցեղասպանութեան հետ կապուած հարցին:
«1915-ի իրադարձութիւններուն հետ կապուած Հայաստանը եւ Սփիւռքը մօտեցող 2015-ին Թուրքիոյ դէմ կ’իրականացնեն սեւցնող քաղաքականութիւն: Մինչեւ
հիմա ձեր ցուցաբերած դիրքորոշումը այդ հարցով մեր հաւանութեան արժանացած է: Կը ցանկանք, որ այդպէս ալ շարունակէք:  Կը խնդրեմ, առիթ չտաք, որ մեր յարաբերութիւնները խաթարուին»,-ըսած է Ճեմիլ Չիչէքը:

Президента Грузии в Турции просили не содействовать процессу признания Геноцида армян
Во время встречи с находящимся в Турции с официальным визитом президентом Грузии Георгием Маргелашвили председатель парламента Турции Джемил Чичек попросил не содействовать процессу признания Геноцида армян.
Как сообщает турецкое агентство Anadolu, председатель парламента Турции Джемил Чичек на встрече с президентом Грузии Георгием Маргелашвили коснулся также темы, связанное с Геноцидом армян.
«В связи с событиями 1915 года Армения и Диаспора в канун наступающего 2015-го проводят политику, очерняющую Турцию. Продемонстрированная Вами до сих пор позиция в этом вопросе удостоилась нашего одобрения. Желаем, чтоб так же продолжалось. Прошу не давать повода, чтобы наши отношения ухудшились», – сказал Джемил Чичек.