Ֆրանսահայ Աշակերտներն Այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի Յուշահամալիր
Ֆրանսայի Ալֆորվիլ քաղաքի «Սուրբ Մեսրոպ-Արապեան» ամէնօրեայ վարժարանի սաներն ապրիլ 24-ին ՀՀ սփիւռքի նախարարութեան աշխատակիցներու եւ վարժարանի տնօրէն Սիրարփի Կոսոյեանի, ուսուցիչներ Սարգիս Լեռեանի, Լորիս Տէրտէրեանի եւ Սեւան Նազարեանի ուղեկցութեամբ  այցելած են Ծիծեռնակաբերդի յուշահամալիր` յարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանութեան սրբադասուած նահատակներու յիշատակին:
«Հայերն այսօր» տեղեկացմամբ, անոնք ծաղիկներ  խոնարհած են եւ միասնաբար   «Հայր մեր» տէրունական աղօթքը հնչեցուցած յուշակոթողի կամարներու ներքոյ:
Աւելցնենք, որ «Սուրբ Մեսրոպ-Արապեան» ամէնօրեայ վարժարանի սաներու այցելութիւնը Հայաստան կազմակերպուած էր Սփիւռքի նախարարութեան «Արի տուն» ծրագիրի ծիրէն ներս:

On April 24, schoolchildren of the Saint Mesrop-Arabian Armenian School of Alfortville, along with employees of the RA Ministry of Diaspora and the School’s Principal Sirarpi Kosoioan and teachers Sarkis Lerian, Loris Derderian and Sevan Nazarian, visited Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial Complex where they paid tribute to the canonized martyrs of the Armenian Genocide.
As reported Hayern Aysor, they laid flowers and said the Lord’s Prayer beneath the arches of the memorial.
Let us add that the visit of the schoolchildren of Saint Mesrop-Arabian Armenian School to Armenia was organized as part of the “Ari Tun” Program of the RA Ministry of Diaspora.