Ֆրանսահայ Աշակերտներն Այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի Յուշահամալիր
Ֆրանսայի Ալֆորվիլ քաղաքի «Սուրբ Մեսրոպ-Արապեան» ամէնօրեայ վարժարանի սաներն ապրիլ 24-ին ՀՀ սփիւռքի նախարարութեան աշխատակիցներու եւ վարժարանի տնօրէն Սիրարփի Կոսոյեանի, ուսուցիչներ Սարգիս Լեռեանի, Լորիս Տէրտէրեանի եւ Սեւան Նազարեանի ուղեկցութեամբ  այցելած են Ծիծեռնակաբերդի յուշահամալիր` յարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանութեան սրբադասուած նահատակներու յիշատակին:
«Հայերն այսօր» տեղեկացմամբ, անոնք ծաղիկներ  խոնարհած են եւ միասնաբար   «Հայր մեր» տէրունական աղօթքը հնչեցուցած յուշակոթողի կամարներու ներքոյ:
Աւելցնենք, որ «Սուրբ Մեսրոպ-Արապեան» ամէնօրեայ վարժարանի սաներու այցելութիւնը Հայաստան կազմակերպուած էր Սփիւռքի նախարարութեան «Արի տուն» ծրագիրի ծիրէն ներս:

Армянские школьники Франции посетили мемориальный комплекс Цицернакаберда
Воспитанники ежедневной армянской гимназии «Святой Месроп-Арапеан» французского города Алфорвиль 24 апреля в сопровождении сотрудников Министерства Диаспоры РА, директора гимназии Сирарпи Косоян, педагогов Саркиса Леряна, Лориса Тертеряна и Севана Назаряна посетили мемориальный комплекс Цицернакаберда, воздали дань уважения  памяти канонизированных мучеников Геноцида армян.
Как сообщает «Армяне сегодня», они возложили цветы к мемориальному комплексу и совместно помолились.
Добавим, что визит воспитанников гимназии в Армению был организован в рамках программы Министерства Диаспоры «Ари тун».