Ռուսիոյ Ամենահարուստ Մարդոց Շարքին Են Ծագումով Հայ 8 Գործարարներ. Forbes
Forbes ամսագիրի ռուսական ծառայութիւնը կազմած է Ռուսիոյ ամենահարուստ մարդոց վարկանիշային աղիւսակը, որուն մէջ տեղ  գտած է 200 գործարար:
Վարկանիշային աղիւսակին  ներառուած են հայկական ծագում ունեցող 8 գործարարներ, կը յայտնէ 1in.am-ը:
18-րդ հորիզոնականին մէջ կը գտնուի Սերգէյ Գալիցկին (Յարութիւնեան), որ «Մակնիթ» առեւտրի ցանցի գործադիր տնօրէնն է: Անոր կարողութիւնը կը կազմէ 6.8 միլիար տոլար:
«Տաշիր Գրուպ» ձեռնարկութեան սեփականատէր Սամուէլ Կարապետեանի կարողութիւնը նախորդ տարուան համեմատ աւելցած է 300 միլիոն տոլարով: Ան 3.4 միլիար տոլարով գրաւած է 32-րդ հորիզոնականը:
«Ռոսգոսստրախ» ընկերութեան համասեփականատէր եւ գործադիր տնօրէն Դանիլ Խաչատուրովը` 2 միլիար տոլար կարողութեամբ, 48-րդ տեղը գրաւած է:
Վարկանիշային աղիւսակին մէջ տեղ գտած են նաեւ Ռուբէն Վարդանեան, որ գրաւած է 99-րդ հորիզոնականը եւ ունի 950 միլիոն տոլարի կարողութիւն, «Սքարլէթ» ընկերութեան հիմնադիր Ալպերթ Աւտոլեան (800 միլիոն տոլար), Նիքոլա եւ Սերգէյ Սարգիսովները (700 միլիոն տոլար) եւ Mamba եւ Badoo ծանօթութիւններու կայքերու հիմնադիր Անտրէ Անտրէեւը (Անդրէ Օհանջանեան), որուն կարողութիւնը գնահատուած է 500 միլիոն տոլար:
Նշենք, որ վարկանիշային աղիւսակը կը գլխաւորէ «Նովատէկ» ընկերութեան համահիմնադիր Լէոնիտ Միխելսոն` 18.4 միլիար տոլար կարողութեամբ: Ռուսիոյ երկրորդ ամենահարուստ մարդը «Սեւերստալ» ընկերութեան  տնօրէններու խորհուրդի նախագահ Ալեքսէյ Մարդաշովն է (17.5 միլիար տոլար): Եռեակը կ’եզրափակէ Նովոլիպեցկի մետ  արուլգիական գործարանի համասեփականատէր Վլատիմիր Լիսին (16.1 միլիար տոլար):

8 businessmen of Armenian descent are among Russia’s wealthiest people-Forbes
The Russian service of Forbes Magazine has prepared a table of ratings of the wealthiest people in Russia that includes 200 businessmen.
There are 8 businessmen of Armenian descent who are included in the table of ratings, reported 1in.am.
Sergey Galitskin (Harutyunyan), who is the executive director of Magnit Trade Network, is in 18th place with $6.8 billion.
Compared to last year, owner of Tashir Group Samvel Karapetyan’s wealth has increased by $300,000,000, and now he is in 32nd place with $3.4 billion.
Co-owner and executive director of Rosgosstrakh Company Danil Khachaturov is in 48th place with $2 billion.
Among others in the table of ratings are Ruben Vardanyan (99th place, $950 million), founder of SCARLET Company Albert Avdolyan ($800 million), Nikolay and Sergey Sargisovs ($700 million) and founder of Mamba and Badoo matchmaking websites Andrey Andreyev (Andrey Ohanjanyan) ($500 million).
Let us mention that co-founder of NOVATEK Company Leonid Michelson ($18.4 billion) is at the top of the table, followed by President of the Board of Directors of Severstal Holding Alexey Mardashov ($17.5 billion) and co-owner of the metallurgic factory in Novolipetsk Vladimir Lisin ($16.1 billion).