Եւս 3 Սուրիահայ Ընտանիք Հաստատուեցաւ Հայրենիքի ՄԷջ
Դեկտեմբեր 23-ին սուրիահայ եւս 3 ընտանիք` 7 հոգի, Հայաստանի Աւետարանչական ընկերակցութեան օժանդակութեամբ եւ Սուրիոյ Հայ Աւետարանական համայնքապետ, վերապատուելի Յարութիւն Սէլիմեանի աջակցութեամբ ժամանեց Հայաստան:
«Հայերն այսօր»-ի փոխանցմամբ` ընտանիքներէն մէկը Նուարդ եւ Սիրանոյշ Օհաննէս քոյրերն են, երկրորդը` Անդրանիկ եւ Արփինէ Գույումճեանները, իսկ երրորդ ընտանիքը` Պոշկեզեանները` 2 մանկահասակ երեխաներու հետ միասին: Երեւանի «Զուարթնոց» օդակայանին մէջ այսօր ժամանած սուրիահայերուն դիմաւորած են ՀՀ սփիւռքի նախարարութեան եւ Հայ Աւետարանչական ընկերակցութեան Երեւանի գրասենեակի աշխատակիցները:
Հայաստան ժամանած սուրիահայ 3 ընտանիքներն ալ ՀՀ սփիւռքի նախարարութեան աջակցութեամբ տեղափոխուած են Հայ աւետարանչական ընկերակցութեան կացարան: Յառաջիկայ օրերուն անոնք կը տեղափոխուին Հայ աւետարանչական ընկերակցութեան կողմէ իրենց համար վարձակալուած բնակարանները:

Еще три семьи сирийских армян обосновались на Родине
Еще три семьи сирийских армян, семь человек, с помощью Евангелистской ассоциации Армении и при содействии главы Армянской евангелистской общины Сирии, Высокочтимого Арутюна Селимяна 23 декабря прибыли в Армению.
Как передает «Армяне сегодня», одна из семей – сестры Нвард и Сирануш Оганнес, вторая –  Андраник и Арпине Куюмджяны, третья же семья – Бошкезяны с двумя маленькими детьми. В ереванском аэропорту «Звартноц» прибывших сегодня сирийских армян встретили сотрудники Министерства Диаспоры РА и Ереванского офиса Армянской Евангелистской ассоциации.
Все три семьи сирийских армян при содействии Министерства Диаспоры РА доставлены во временное жилище  Армянской Евангелистской ассоциации. В ближайшие дни они переедут в квартиры, арендованные для них Армянской Евангелистской ассоциацией.