Հալէպի ՄԷջ «Մարդասիրական Դադար» Հաստատուած Է
Հոկտեմբեր 20-ի առաւօտեան «Հումանիտար դադար» հաստատուած է Հալէպի մէջ: Ինչպէս կը նշուի Սուրիոյ զինուած ուժերու հրամանատարութեան յայտարարութեան մէջ, այն կը շարունակուի տեղական ժամանակով ժամը 08:00-էն մինչեւ 19:00, կը տեղեկացնԷ «Արմէնփրէս»-ը:
Սուրիոյ կառավարութիւնը նախապէս յայտարարած Էր, որ Հալէպի քանի մը շրջաններու մէջ զօրքերը ետ կը քաշուին իրենց դիրքերէն, որպէսի «զինեալները հնարուորութիւն ունենան յատուկ ստեղծուած միջանքցներով հեռանալ Հալէպի արեւելեան շրջանններէն»:
Իշխանութիւնները «բոլոր միջոցները ձեռնարկած են, որպէսզի իրականացուի խաղաղ քաղաքացիներու ու վիրաւորներու անարգել տարհանումը, ինչպէս նաեւ ապահովուի զինեալներու դուրսբերումը արեւելեան թաղամասերէն»:
Ինչպէս կը նշԷ SANA լրատուական գործակալութիւնը, բնակիչներու ու անզէն ապստամբներու խումբերը սկսած են դուրս գալ քաղաքի` սուրիական բանակի կողէ պաշարուած մասէն: Անոնց մէջ կան վիրաւորներ ու հիւանդ մարդիկ: Զինծառայողները եւ Սուրիոյ Կարﬕր մահիկի ընկերութեան կամաւորները օգնութիւն կը ցուցաբերեն անոնց եւ կ’ուղեկցին մինչեւ ժամանակաւոր տեղաւորման վայրեր, ըստ ԹԱՍՍ լրատու գործակալութեան:

В Алеппо наступила “гуманитарная пауза”
Гуманитарная пауза” вступила в действие с утра четверга в Алеппо – северной столице Сирии (360 км от Дамаска). Как сообщается в заявлении командования ВС Сирии, она продлится с 08:00 до 19:00 по местному времени (совпадает с московским). Сирийское правительство заранее объявило об отводе войск со своих позиций в нескольких районах Алеппо “с тем, чтобы позволить боевикам покинуть восточные районы Алеппо через специальные созданные коридоры”.
Власти “приняли все меры к тому, чтобы осуществить беспрепятственную эвакуацию мирных граждан и раненых, а также обеспечить вывод из восточных кварталов вооруженных боевиков”, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс. Как передало информационное агентство SANA, группы жителей и безоружных боевиков начали выходить из осажденной сирийской армией части города под покровом ночи. Среди них есть раненые и больные люди. Военнослужащие и волонтеры Сирийского общества Красного полумесяца оказывают им помощь и сопровождают до мест временного размещения.