Սիպիլի եւ Նունէ Եսայեանի համատեղ համերգը Նիւ Ճերսիի մէջ
Հոկտեմբեր 24-ին Նիւ Ճերսիի մէջ տեղի կ’ունենայ ՀՀ վաստակաւոր արտիստ Նունէ Եսայեանի եւ պոլսահայ սիրուած երգչուհի Սիպիլի համերգը` “կանք, պիտի լինենք ու դեռ շատանանք” խորագիրով: Համերգին կը մասնակցին նաեւ Համազգայինի “Նայիրի” պարախումբը եւ “Արեգա” երգչախումբը:
“Այս հրաւէրը ինծի համար շատ մեծ պատիւ է եւ ուրախութիւն: Իսկ Նունէ Եսայեանի պէս հիասքանչ երգչուհիի հետ նոյն բեմին ելոյթ ունենալը մեծ յուզմունք կը պատճառէ ինծի,-“Հայերն այսօրի”- հետ զրոյցին ըսաւ Սիպիլը:
Եթէ Նունէ Եսայեանը պիտի կատարէ երգեր, որոնք պիտի ներկայացնեն 100 տարուան մեր անցած ճանապարհը (Ցեղասպանութեան ժամանակ գրուած երգեր, ոտքի կանգնելու երգեր, խաղաղ ժամանակներու` 60-70-ական թուականներ եւ Արցախեան յաղթանակի մասին երգեր), ապա պոլսահայ երգչուհի Սիպիլը պիտի կատարէ իր երկու ալպոմներու մէջ ընգդրկուած երգերն ու հայրենասիրական մի քանի կատարումներ:
“Իւրաքանչիւր համերգի ժամանակ սիրտս յուզումով եւ ուրախութեամբ կը լեցուի: Ինծի համար նմանատիպ ձեռնարկներու ամենակարեւոր ձեռքբերումներէն մէկն ալ այն է, որ նոր մարդոց հետ կը ծանօթանամ: Համերգը կը վերջանայ, բայց ժողովուրդի եւ արուեստագէտներու միջեւ հաստատուած անքակտելի կապն ու սէրը միշտ թարմ կը մնայ”,- կը նշէ պոլսահայ երգչուհին:
Աւելցնենք, որ համերգը տեղի կ’ունենայ ՀՀ սփիւռքի նախարարութեան եւ Համազգային հայ կրթական եւ մշակութային միութեան ԱՄՆ-ի Արեւելեան շրջանային վարչութեան եւ Նիւ Ճերսիի եւ Նիւ Եորքի մասնաճիւղերու աջակցութեամբ:

Совместный концерт Сибил и Нуне Есаян в Нью Джерси
В Нью Джерси 24 октября состоится совместный концерт Заслуженной артистки РА Нуне Есаян и любимой константинопольской армянки, певицы Сибил под девизом «Мы есть, мы будем и нас станет больше». В концерте примут участие также танцевальный ансамбль Общенационального «Наири» и хор «Арега».
«Для меня это приглашение – большая честь и радость. А перспектива выступать на одной сцене с такой потрясающей певицей, как Нуне Есаян доставило мне огромное волнение», – сказала в беседе с «Армяне сегодня» Сибил.
Если Нуне Есаян исполнит песни, представляющие наш 100-летний пройденный путь (песни, написанные во время Геноцида, песни призыва подняться, песни мирного времени – 60-70 годов и песни об Арцахской победе), то Сибил исполнит песни, включенные в два ее альбома, а также несколько патриотических песен.
«На каждом концерте сердце мое преисполняется волнением  и радостью. Для меня одним из самых главных достижений подобных мероприятий является знакомство с новыми людьми. Концерт заканчивается, но неразрывная связь и любовь, возникшие между народом и деятелем искусства, всегда свежи», – отмечает константинопольская певица-армянка.
Добавим, что концерт состоится при содействии Министерства Диаспоры РА, правления Восточного региона США Общенационального армянского образовательного и культурного союза, его отделений в Нью Джерси и Нью-Йорке.