Եւս մէկ հայկական դպրոց Ռուսաստանի մէջ (տեսանիւթ)
Սեպտեմբեր 21-ին ՌԴ Եարոսլաւլ քաղաքին մէջ բացուած է հայկական կիրակնօրեայ դպրոց, որ կառուցուած է համայնքի ուժերով: Այս մասին «Հայերն այսօրը» կը տեղեկանայ gtk.tv կայք-էջէն:
Շինարարական աշխատանքները սկսած են երկու տարի առաջ: Դպրոցը նախատեսուած է 60 աշակերտի համար, ուր հայոց լեզու, պատմութիւն, մշակոյթ պիտի դասաւանդեն արհեստավարժ մանկավարժներ:
Հայկական կիրակնօրեայ դպրոց կրնան յաճախել բոլոր փափաքողները, անկախ տարիքէն, ազգային պատկանելիութենէն եւ դաւանանքէն:
«Մենք երկար սպասած ենք այս իրադարձութեան, որ շատ կարեւոր է հայկական համայնքին համար: Մեր համայնքի, նուիրեալներու ջանքերու շնորհիւ` մենք կրցանք ստեղծել գողտրիկ անկիւն մը, ուր փափաքողները կրնան հայերէն սորվիլ»,- նշած է Եարոսլաւլի մարզի «Նայիրի» հայկական համայնքի ղեկավար Վահագն Խաչատրեան:

On September 21, an Armenian Sunday school opened its doors in the Yaroslavl city of the Russian Federation. The school was built through the efforts of the local Armenian community, reports Hayern Aysor, according to gtk.tv.
Construction was launched two years ago. The school is designed for 60 students, and its professional teachers will teach Armenian language, history and culture.
The Armenian Sunday school is open to everyone, regardless of age, faith and national belonging.
“We had been waiting for this event for a long time. It is very important for the community. Through the efforts of our community and devoted individuals, we managed to create a cozy corner where Armenian will be taught to those who wish to learn the language,” leader of the “Nairi” Armenian community of Yaroslavl region Vahagn Khachatryan mentioned.