Ապրիլ 24-ը Սթրասպուրկի մէջ
Ապրիլ 24-ին Սթրասպուրկի մէջ տեղի ունեցան Հայոց ցեղասպանութեան 100-րդ տարելիցին նուիրուած ձեռնարկներ: Նախ քաղաքի կեդրոնական մասէն սկսաւ քայլարշաւ, որ անցաւ Թուրքիոյ դեսպանատան մօտով:
Ապա  Սթրասպուրկի մէջ ՀՀ ներկայացուցչութիւնը, հայ համայնքի ներկայացուցիչները եւ ԵԽԽՎ հայկական պատուիրակութիւնը յարգանքի տուրք մատուցեցին Ցեղասպանութեան անմեղ զոհերու յիշատակին եւ ծաղկեպսակ տեղադրեցին Սթրասպուրկի` զոհերու յիշատակի յուշակոթողին:
Երեկոյեան Սթրասպուրկի եկեղեցւոյ մէջ հնչեց հոգեւոր երաժշտութիւն` ի յիշատակ սրբադասուած անմեղ զոհերու հոգիներու խաղաղութեան:

April 24 in Strasbourg
Events dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide were held in Strasbourg on April 24. The events began with a walk starting from central Strasbourg and passing by the Turkish Embassy.
Afterwards, representatives of the Representation of the Republic of Armenia in Strasbourg, members of the local Armenian community and the Armenian Delegation to the PACE paid tribute to the innocent victims of the Armenian Genocide and laid a wreath at the Armenian Genocide monument in Strasbourg.
In the evening, spiritual music was performed at the local church for the souls of the innocent canonized victims to rest in peace. This is what Deputy of the RA National Assembly Arpine Hovhannisyan posted on her Facebook page.