Ֆրանսիայի վարչապետը Փարիզում ելույթ կունենա ապրիլի 24-ի արարողությանը
Ֆրանսիայի վարչապետ Մանուել Վալսը ապրիլի 24-ին ելույթ կունենա Փարիզի Կանադայի հրապարակում, Կոմիտասի կիսանդրու մոտ կայանալիք Հայոց ցեղասպանության 2100-րդ տարելիցին նվիրված հանրապետական միջոցառման ժամանակ: Այս մասին գրում է «Nouvelles d’Arménie» ամսագիրը՝ հիշեցնելով, որ նույն օրը Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը Երեւանում ներկա կլինի Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառմանը: Այս մասին հայտնում է NEWS.am-ը:
«Հանրապետության նախագահն ապրիլի 24-ին կմեկնի Երեւան, որպեսզի իր հարգանքը մատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին»,- ասել է Նադալը: Նրա խոսքով՝ տարբեր հիշատակի միջոցառումներ կկազմակերպվեն նաեւ Ֆրանսիայում՝ մշակութային կազմակերպությունների ու տեղական իշխանությունների կողմից:

Премьер-министр Франции выступит на церемонии 24 апреля в Париже
Премьер-министр Франции Мануэль Вальс выступит на республиканской церемонии по поводу столетия Геноцида армян, которая состоится 24 апреля в 18:30 по местному времени перед бюстом Комитаса на площади Канады в Париже. Об этом пишет журнал «Nouvelles d’Arménie», напоминая, что в тот же день президент Франсуа Олланд будет присутствовать на большой международной церемонии в память о жертвах Геноцида армян, которая состоится в Цицернакаберде в Ереване.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, президент Франции Франсуа Олланд примет участие в посвященных 100-летию Геноцида армян памятных мероприятиях, которые пройдут в Ереване 24 апреля. Об этом заявил официальный представитель М�?Д Франции Ромэн Надаль. «Президент Республики 24 апреля отбудет в Ереван, чтобы отдать дань уважения памяти жертв Геноцида армян», – сказал Надаль на брифинге.