Հայաստանն ամենահավատացյալ երկրների հնգյակում է. սոցհարցում
Ամերիկյան Win/Gallup International Association-ն աշխարհի 65 երկրի 63.858 բնակչի շրջանում սոցհարցում է անցկացրել, որի արդյունքները վկայում են, որ մեր երկիրը համարվում է աշխարհում ամենահավատացյալ պետություններից մեկը:
dailymail.co.uk-ի փոխանցմամբ՝ յուրաքանչյուր երկրում հարցվել է 1.000 մարդ, գրում է Արցախպրեսը: Հայաստանում հարցվածների 93 տոկոսն իրեն հավատացյալ է համարում, ինչի շնորհիվ մեր երկիրը ներառվել է ամենահավատացյալ պետությունների 5-յակում:
Աղբյուրը մանրամասնում է, որ 94 տոկոս ցուցանիշով առաջին տեղում է Թաիլանդը, որին հաջորդում են Հայաստանը, Բանգլադեշը, Վրաստանն ու Մարոկկոն:
Վարկանիշային աղյուսակի ամենաստորին հատվածում են հայտնվել Չինաստանը, Ճապոնիան, Շվեդիան ու Չեխիան: Այս երկրներում հարցվածների միայն 6,13.19 և, համապատասխանաբար, 23 տոկոսն է իրեն հավատացյալ համարում:

Армения – в пятерке самых верующих стран: соцопрос
Американская Win/Gallup International Association провела опрос среди 63.858 жителей 65 стран мира, итоги которого свидетельствуют, что наша страна считается одним из самых верующих государств мира.
Как сообщает dailymail.co.uk, в каждой стране опрашивались 1000 человек, пишет Арцахпресс. В Армении 93 процента респондентов считают себя верующими, благодаря чему наша страна включена в пятерку самых верующих государств.
�?сточник разъясняет, что с показателем 94% на первом месте Таиланд, за которым следуют Армения, Бангладеш, Грузия и Марокко.
В самом низу рейтинговой таблицы оказались Китай, Япония, Швейция и Чехия. В этих странах только 6,13.19 и, соответственно, 23 процента респондентов считают себя верующими.