ՀՀ սփյուռքի նախարարն ընդունեց «Թեքնոլոջի ընդ Սայնս Դինամիքս» ընկերության նախագահին
Ապրիլի 1-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց «Թեքնոլոջի ընդ Սայնս Դինամիքս» ընկերության նախագահ, գիտությունների դոկտոր Վահան Շաքարյանին:
Ընկերությունը Հայաստանում նախաձեռնել է հայկական առաջին պլանշետների (Արմթաբ) և սմարթֆոնների (Արմֆոն) արտադրությունը:
Հանդիպման ընթացքում Վահան Շաքարյանը նախարարին տեղեկացրեց, որ  վերջին շրջանում  ընդլայնվել է Հայաստանում ԱՄՆ-ից կատարվող ներդրումների ծավալները, մեծացել է  ընկերության արտադրանքի տեսականին՝ ընդգրկելով նաև դպրոցական լաբորատորիաների, տարբեր մարտկոցների արտադրությունը:  Նա հույս հայտնեց, որ առաջիկայում «Պատրաստված է Հայաստանում» մակնիշը կրող վերոնշյալ ապրանքատեսակներն իրենց տեղը կգրավեն միջազգային շուկայում:
Քննարկվեցին նաև Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված «Նյու Թեքնոլոջի Էդյուքեյշն ֆոնդ» հիմնադրամի և «Թեքնոլոջի ընդ Սայնս Դինամիքս» ընկերության ջանքերով իրականացվող «Երիտասարդներն ընդդեմ ցեղասպանության» ծրագրի հետ կապված հարցեր:

Министр Диаспоры РА приняла президента компании «Текнолоджи энд Сайнс Динамикс»
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 1 апреля приняла президента компании «Текнолоджи энд Сайнс Динамикс», доктора наук Ваана Шакаряна.
Компания инициировала в Армении производство первых армянских планшетов (Армтаб) и смартфонов (Армфон).
В ходе встречи Ваан Шакарян проинформировал министра, что в последний период увеличились объемы инвестиций, вкладываемых в Армению из США, расширился ассортимент продукции компании, включая производство школьных лабораторий, различных батарей. Он выразил надежду, что в ближайшей перспективе вышеуказанный ассортимент с брендом «Сделано в Армении» займет свою нишу на мировом рынке.
Были обсуждены также вопросы, связанный с программой «Молодежь против геноцида», посвященной 100-летию Геноцида армян и осуществляемой усилиями фонда «Нью Текнолоджи Эдюкейшн фонд» и компании «Текнолоджи энд Сайнс Динамикс».