Գլենդելի քաղաքային խորհրդի ընտրություններին կմասնակցեն 2 հայ թեկնածուներ
Գլենդելի առանցքային կազմակերպությունները բաշխել են իրենց աջակցություններն ապրիլի 7-ին Գլենդելի քաղաքային խորհրդի ընտրությունների թեկնածուներին, հայտնում է Artsakhpress-ը:
Glendale News Press-ի փոխանցմամբ՝ Գլենդելի քաղաքային խորհրդի համար մրցապայքարում անշարժ գույքի բրոքեր Վարդան Ղարպետյանն աջակցություն է ստացել 11 կազմակերպությունների կողմից, որից 4-ը՝ հայկական։ Դրանց թվում են Ամերիկայի հայ դատի հանձնախմբի Գլենդելի և Կրեսենտա հովտի մասնաճյուղերը և Հայկական իրավական խորհուրդը։
Ընտրապայքարին կմասնակցեն նաև քաղաքային խորհրդի գործող անդամ, թոշակառու ուսուցչուհի Փոլա Դիվայնը և առաջին անգամ առաջադրվող թեկնածու Էրիկ Եսայանը՝ քաղաքային խորհրդի պլանավորման հանձնաժողովի ներկայիս անդամը։ Փոլա Դիվայնի թեկնածությանն աջակցություն է հայտնել 9 ընկերություն, իսկ Էրիկ Եսայանը ստացել է 4 խմբի աջակցություն։

В выборах городского совета Глендейла примут участие двое кандидатов-армян
Основные организации Глендейла распределили свое содействие кандидатам на предстоящих 7 апреля выборах городского совета Глендейла, сообщает Artsakhpress.
Как передает Glendale News Press, в борьбе за мандат городского совета Глендейла брокер недвижимого имущества Вардан Гарпетян заручился поддержкой 11 организаций, 4 из которых – армянские. Среди них филиалы комиссии Ай-Лат Америки в Глендейле и долине Кресента, а также Армянский юридический совет.
В предвыборной борьбе примут также участие действующий член городского совета, педагог-пенсионер Пола Дивайн и впервые выдвинувший кандидатуру Эрик Есаян, нынешний член комиссии планирования городского совета. Кандидатуру Полы Дивайн поддержали 9 организаций, а Эрика Есаяна – 4.