Արամ Ա. Կաթողիկոսը Կահիրեում կմասնակցի Միջին Արևելքի հոգևոր պետերի հանդիպմանը
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետը մարտի 19ի առավոտյան մեկնել է Կահիրե՝ մասնակցելու Միջին Արևելքի Արևելյան ուղղափառ եկեղեցիների հոգևոր պետերի հանդիպմանը: Այս մասին տեղեկացնում են Կիլիկիո Կաթողիկոսությունից:
Շուրջ 15 տարի առաջ մեկնարկած Միջին Արևելքի հոգևոր պետերի հանդիպմանը կմասնակցեն Վեհափառ Հայրապետը, Ղպտի եկեղեցու Թաուատրոս Բ. Պատրիարքը և ասորի եկեղեցու Իգնատիոս Աֆրամ Բ. Պատրիարքը: Հանդիպման նախօրեին Վեհափառ Հայրապետը կհանդիպի հոգևոր պետերի կողմից կազմված գործադիր հանձնախմբի հետ, որի կազմում Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոության կողմից ընդգրկված են Գերշ. Տ. Սեպուհ Արք. Սարգիսյանը, Թեհրանի Հայոց Թեմի առաջնորդը և Կաթողիկոսարանի Միջեկեղեցական հարաբերությունների վարիչ Գերպ. Տ. Յուսիկ Ծ. Վրդ. Մարտիրոսյանը:

Католикос Арам I в Каире примет участие во встрече духовных лидеров Среднего Востока
Его Святейшество Верховный Патриарх Арам I утром 19 марта отбыл в Каир для участия во встрече духовных лидеров Среднего Востока. Об этом сообщают из Киликийского католикосата.
Во встрече духовных лидеров Среднего Востока, стартовавшей около 15 лет назад, примут участие Верзовный Патриарх, Патриарх Коптской церкви Тауатрос II и Патриарх Ассирийской церкви �?гнатиос Афрам II. Накануне встречи Верховный Патриарх встретится со сформированной духовными лидерами исполнительной комиссией, в составе которой от Католикосата Великого Дома Киликийского избраны архиепископ Сепух Саркисян, предстоятель армянской епархии Тегерана, а также заведующий отделом межцерковных отношений Католикосата архимандрит Усик Мартиросян.