Genealogy-ն «Եվրատեսիլ»-ում կներկայանա ոչ թե «Մի ժխտիր», այլ «Առերեսվի՛ր ստվերին» երգով (տեսանյութ)
Ավստրիական Վիեննայում երեկ՝ մարտի 16-ին, կայացել է «Եվրատեսիլ 2015»-ի մասնակից պետությունների պատվիրակությունների ղեկավարների պաշտոնական հանդիպումը, որին ներկա են եղել մասնակից բոլոր 40 երկրի ներկայացուցիչները, այդ թվում՝ Հայաստանը: Այս մասին հաղորդում է PanARMENIAN.Net -ը:
«Եվրատեսիլ»-ի կազմակերպիչները հաստատել են Հայաստանի մասնակցությունը մրցույթին: Հայկական երգը կներկայանա նոր խորագրի ներքո Face The Shadow (թարգ.՝ «Առերեսվի՛ր ստվերին»): Մինչև այդ Հայաստանի երգը կոչվում էր Don’t Deny (թարգ.՝ «Մի ժխտիր»):
Այս փոփոխությունը միտված է հետ մղելու քաղաքական ցանկացած թեմայի շահարկումը երգի ենթատեքստում, ինչպես նաև ուժեղացնելու խաղաղության, սիրո և միասնության գաղափարը:
Genealogy խմբի երգի տեսահոլովակի պրեմիերան կայացել էր մարտի 12-ին. բացի այդ, հայտնի էր դարձել նաև, որ խմբի 6-րդ մասնակիցը Հայաստանից Ինգա Արշակյանն է։
Ավելի վաղ հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը մանրամասներ էր ներկայացրել «Եվրատեսիլ 2015»-ին Հայաստանի մասնակցության կոնցեպտի, Genealogy գաղափարի, Don’t deny երգի և տեսահոլովակի մասին։ Նա մասնավորապես նշել էր, որ «Եվրատեսիլ» երգի միջազգային մրցույթի այս տարվա նշանաբանը ոգեշնչեց ստեղծել Genealogy-ն:
6 մասնակցին իրար միավորում է 2 առանձնահատկություն՝ առաջինն այն է, որ նրանց երակներով հոսող արյունում հայի գեն է, դիմագիծն ու Հայաստան երկրի հարուստ պատմություն: Եվ երկրորդ՝ երաժշտությունը, որը նույնպես գենետիկորեն միավորում է:

Genealogy представит на «Евровидении» не песню «Не отрицай», а «Встань лицом к лицу с тенью» (видеоматериал)
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2015/03/Evratesil-2015.jpg)
В Австрийском городе Вена вчера, 16 марта состоялась официальная встреча руководителей делегаций государств-участников «Евровидения-2015», на котором присутствовали представители всех 40 стран, в том числе Армении. Об этом сообщает PanARMENIAN.Net.
Организаторы «Евровидения» подтвердили участие Армении в конкурсе. Армянска песня будет представлена под новым названием – «Face The Shadow» (в переводе – «Встань лицом к лицу с тенью»). Ранее песня называлась Don’t Deny («Не отрицай»).
Это изменение призвано вытеснить любые политические спекуляции по поводу текста песни, а также усилить идеи мира, любви и единства.
Премьера видеоклипа песни группы Genealogy состоялась 12 марта: кроме того, стало известно, что шестым участник группы от Армении стала �?нга Аршакян.
Ранее руководитель армянской делегации Гоар Гаспарян представила подробности о концепции участия Армении в «Евровидении-2015», идею Genealogy, песни и клипа Don’t deny. Она, в частности, отметила, что девиз международного конкурса песни «Евровидение» нынешнего года вдохновил создание Genealogy.
Шестерых участников объединяют две особенности: первая та, что в текущей по их жилам крови присутствует армянский ген, облик и богатая история Армении. �? второе – музыка, которая также генетически объединяет.