Genealogy-ն «Եվրատեսիլ»-ում կներկայանա ոչ թե «Մի ժխտիր», այլ «Առերեսվի՛ր ստվերին» երգով (տեսանյութ)
Ավստրիական Վիեննայում երեկ՝ մարտի 16-ին, կայացել է «Եվրատեսիլ 2015»-ի մասնակից պետությունների պատվիրակությունների ղեկավարների պաշտոնական հանդիպումը, որին ներկա են եղել մասնակից բոլոր 40 երկրի ներկայացուցիչները, այդ թվում՝ Հայաստանը: Այս մասին հաղորդում է PanARMENIAN.Net -ը:
«Եվրատեսիլ»-ի կազմակերպիչները հաստատել են Հայաստանի մասնակցությունը մրցույթին: Հայկական երգը կներկայանա նոր խորագրի ներքո Face The Shadow (թարգ.՝ «Առերեսվի՛ր ստվերին»): Մինչև այդ Հայաստանի երգը կոչվում էր Don’t Deny (թարգ.՝ «Մի ժխտիր»):
Այս փոփոխությունը միտված է հետ մղելու քաղաքական ցանկացած թեմայի շահարկումը երգի ենթատեքստում, ինչպես նաև ուժեղացնելու խաղաղության, սիրո և միասնության գաղափարը:
Genealogy խմբի երգի տեսահոլովակի պրեմիերան կայացել էր մարտի 12-ին. բացի այդ, հայտնի էր դարձել նաև, որ խմբի 6-րդ մասնակիցը Հայաստանից Ինգա Արշակյանն է։
Ավելի վաղ հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը մանրամասներ էր ներկայացրել «Եվրատեսիլ 2015»-ին Հայաստանի մասնակցության կոնցեպտի, Genealogy գաղափարի, Don’t deny երգի և տեսահոլովակի մասին։ Նա մասնավորապես նշել էր, որ «Եվրատեսիլ» երգի միջազգային մրցույթի այս տարվա նշանաբանը ոգեշնչեց ստեղծել Genealogy-ն:
6 մասնակցին իրար միավորում է 2 առանձնահատկություն՝ առաջինն այն է, որ նրանց երակներով հոսող արյունում հայի գեն է, դիմագիծն ու Հայաստան երկրի հարուստ պատմություն: Եվ երկրորդ՝ երաժշտությունը, որը նույնպես գենետիկորեն միավորում է:

Geneaology to perform song “Face the Shadow”, not “Don’t Deny” at Eurovision Song Contest (video)
On March 16, the heads of delegations of all 40 countries participating in Eurovision Song Contest-2015, including Armenia held an official meeting in Vienna, Austria, as PanARMENIAN.Net reports.
The organizers of the song contest approved Armenia’s participation in the contest. The new title of Armenia’s song will be “Face the Shadow” instead of the previous title “Don’t Deny”.
The title has been changed in order to not speculate any political topic and to reinforce the idea of peace, love and unity.
The premiere of the music video for Genealogy Group’s song was held on March 12. In addition, it had been announced that the sixth member of the Group is singer Inga Arshakyan from Armenia.
Earlier, head of the Armenian delegation Gohar Gasparyan had provided details about the concept of Armenia’s participation in this year’s Eurovision Song Contest, the idea of Geneaology, as well as the song “Don’t Deny” and the music video for the song. Gasparyan had particularly mentioned that the slogan for this year’s international song contest inspired the organizers to create the Geneaology Group.
The six members of the group are united by two features-the first is the gene of the Armenian in the blood that flows through the veins, the image of an Armenian and the rich history of Armenia, and the second is the music that also “unites the genes”.