ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց ՌԱԿ Հորդանանի շրջանային վարչության ատենապետ Ներսես Ներսեսյանին
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2015/02/նեռսօ.jpg)
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Ռամկավար ազատական կուսակցության Հորդանանի շրջանային վարչության ատենապետ, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումները համակարգող Հորդանանի հանձնախմբի ատենապետ Ներսես Ներսեսյանին և հանձնախմբի անդամ Մարալ Ներսեսյանին։
Քննարկվեցին Հորդանանում իրականացնելիք միջոցառումներն և ձեռնարկները, դրանց համակարգված քարոզչությունը, անդրադարձան Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի հունվարյան նիստերի աշխատանքների ընթացքին և արդյունքներին:
Կարևորվեց հունվարի 29-ին Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի ընդունած Համահայկական հռչակագիրը և Հայաստանում ու Սփյուռքում դրա դրույթների պահանջների հետևողական կատարման անհրաժեշտությունը:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла председателя регионального правления ПРА �?ордании Нерсеса Нерсесяна
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла председателя регионального правления Партии Рамкавар Азатакан �?ордании, председателя комиссии �?ордании по координации мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян Нерсеса Нерсесяна и члена комиссии Марал Нерсесян.
Были обсуждены предстоящие в �?ордании мероприятия и инициативы, их систематизированная пропаганда, затронуты ход и результаты январских заседаний Государственной комиссии по координации мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян.
Была отмечена важность Всеармянской декларации, принятой на заседании Государственной комиссии по  координации мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян, состоявшемся 29 января и необходимость последовательного выполнения требований ее положений в Армении и Диаспоре.