ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հյուրընկալվեց Մխիթարյան վարժարանում
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն այցելեց Ավանի Մխիթարյան վարժարան, որտեղ վարժարանի սաները նրան դիմավորեցին աղուհացով:
Միջոցառմանը ներկա էր Ավանի Մխիթարյան վարժարանի տնօրեն Հոգեշնորհ Տեր Սերովբե վարդապետ Չամուրլյանը:
Ողջունելով վարժարանի սաներին` Սփյուռքի նախարարը նշեց, որ տարին շատ պատմական է և պատասխանատու: Լրանում է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցը և յուրաքնաչյուր հայ պետք է պայքարի Հայոց ցեղասպանության ճանաչման, դատապարտման և հետևանքների վերացման համար:
Նախարարը նաև հորդորեց պատանիներին լավ սովորել, գիտության տարբեր ասպարեզներում կայանալ և նպաստել Հայրենիքի հզորացմանը և Հայ Դատի արդարացի լուծմանը:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян посетила гимназию Мхитарян
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян посетила гимназию Мхитарян в Аване, где воспитанники встретили ее с хлебом-солью.
На мероприятии присутствовал директор Аванской гимназии Мхитарян вардапет Серовбе Чамурлян.
Приветствовав учащихся гимназии, министр Диаспоры отметила, что год исторический и очень ответственный. �?сполняется 100 лет со дня Геноцида армян, и каждый армянин должен бороться за признание, осуждение и устранение последствий Геноцида армян.
Министр также призвала юношей хорошо учиться, состояться в различных сферах науки и способствовать повышению мощи Родины и справедливому решению Ай-Дат.