Թբիլիսիի կենտրոնում այրվել Է Մելիք Ազարյանցի պատմական տան մի մասը
Լույս հունվարի 13ի գիշերն այրվել Է Թբիլիսիի Ռուսթավելիի պողոտայում գտնվող ամենագեղեցիկ պատմական շենքերից մեկի մի մասը, շենք, որը կրում Է դրա ստեղծողի՝ թբիլիսցի հայազգի վաճառական Ալեքսանդր Մելիք Ազարյանցի անունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»ը:
Շենքը կառուցվել Է 19121915 թվականներին պետերբուրգցի ճարտարապետ Նիկոլայ Օբոլենսկու նախագծով: Մելիք Ազարյանցի տունը գտնվում Է Ռուսաթավելիի պողոտայի թիվ 37 հասցեում:
«Թեժ գծին հեռախոսազանգը ստացվել Է ժամը 02:56ին: Հրդեհի հետեւանքով այրվել Է 5հարկանի շենքի առաջին հարկը: Այրվել են վերելակի հորանը եւ տանիքը: Այրվել Է մոտավորապես 250-300 քառակուսի մետր տարածք»,«Նովոստի Գրուզիա»ին հայտնել Է Թբիլիսիի քաղաքապետարանի արտակարգ եւ անհետաձգելի իրավիճակների կառավարման գործակալության մամուլի ծառայության աշխատակցուհին: Հրդեհը հաջողվել Է տեղափակել ժամը 03:57 ին: Տեղում աշխատել Է 16 հրշեջ բրիգադ:
Միջադեպի հետեւանքով ոք ոք չի տուժել: Հրդեհի ժամանակ շենքում եղել Է մեկ ընտանիք, որը ժամանակին տարհանվել Է: Մինչդեռ զգալի վնաս Է պատճառվել շենքի առաջին հարկում գտնվող առեւտրային օբյեկտներին:
Հրդեհի ստույգ պատճառներն առայժմ հայտնի չեն: Վարկածներից մեկի համաձայն՝ կրակը շենքի վրա Է տարածվել այրվող աղբարկղից: Կատարվում Է հետաքննություն:

В центре Тбилиси сгорела часть исторического здания
Часть одного из самых красивых на проспекте Руставели в Тбилиси исторических зданий, за которым закрепилось имя создателя тбилисского купца армянского происхождения Александра Мелик Азарянца, сгорела в ночь на вторник, 13 января, сообщает Арменпресс со ссылкой на НовостиГрузия.
Здание было построено в 19121915 годах по проекту петербургского архитектора Николая Оболенского. Дом Мелика Азарянца расположен на проспекте Руставели №37. “Звонок поступил на горячую линию в 02.56. В результате пожара сгорели первые этажи пятиэтажного здания. Сгорела шахта лифта и крыша. Приблизительно сгорело 250300 квадратных метров площади”, сообщила корр. “НовостиГрузия” сотрудница прессслужбы агентства по управлению чрезвычайными и неотложными ситуациями мэрии Тбилиси.
Пожар удалось локализовать в 03.57. На месте работали 16 пожарных бригад. В результате инцидента никто не пострадал. Во время пожара в здание находилась одна семья, которая была вовремя эвакуирована. Между тем, значительный ущерб был нанесен владельцам коммерческих объектов, которые расположены на первом этаже здания.
Точная причина пожара пока неизвестна. По одной из версий, огонь перекинулся на здание от подожженного мусорного бака. Ведется следствие.