Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի Նախագահ Ֆրանսուա Օլանդին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության Նախագահ Ֆրանսուա Օլանդին՝ Փարիզում «Շառլի Էբդո» ամսագրի խմբագրության նկատմամբ իրականացված ահաբեկչության կապակցությամբ, որը տասներկու անմեղ մարդկային զոհերի և մի շարք վիրավորների պատճառ է դարձել:
«Խստորեն դատապարտում ենք ահաբեկչությունն իր բոլոր դրսևորումներով և վերահաստատում մեր հանձնառությունը հետևողականորեն շարունակելու պայքարը միջազգային ահաբեկչության դեմ:
Վշտի ու կորստի այս ծանր պահին Հայաստանն ու հայ ժողովուրդը Ձեզ հետ են, ֆրանսիացի բարեկամ ժողովրդի կողքին։ Մեր անկեղծ զորակցությունն ու աջակցությունն ենք հայտնում զոհվածների հարազատներին և մերձավորներին՝ մաղթելով նրանց տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ արագ ապաքինում:
Ընդունեք, խնդրեմ, Ձերդ Գերազանցություն, խորին հարգանքներիս հավաստիքը»,-ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования Президенту Франции Франсуа Олланду
Президент Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования Президенту Французской Республики Франсуа Олланду в связи с нападением террористов на редакцию журнала «Шарли Эбдо» в Париже, ставшим причиной двенадцати невинных человеческих жертв и ряда раненых.
«Сурово осуждаем терроризм во всех его проявлениях и подтверждаем наше обязательство последовательно продолжать борьбу с международным терроризмом.
В этот тяжелый момент скорби и утраты Армения и армянский народ с Вами, рядом с дружественным французским народом. Выражаю наше искреннее сочувствие и поддержку родным и близким погибших, желаю им стойкости и мужества духа, а раненым – скорейшего выздоровления.
Прошу принять, Ваше Превосходительство, искренние уверения в моем глубоком уважении», – говорится в телеграмме соболезнования Президента РА.