ԼՂՀ ԱԺ նախագահը հանդիպել է ԱՄՆ հայկական կառույցների ղեկավարների հետ
Արցախի Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը դեկտեմբերի 3-ին այցելել է Ամերիկայի հայկական համագումարի գրասենյակ և հանդիպել կառույցի գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունու և մյուս պատասխանատուների հետ:
ԼՂՀ ԱԺ մամլո ծառայության փոխանցմամբ՝ քննարկվել են Արցախի քաղաքական, տնտեսական զարգացման հարցերը, ինչպես նաեւ դրանք արտաքին աշխարհին ներկայացնելու հնարավորությունները: Դեկտեմբերի 4-ին Աշոտ Ղուլյանը Վաշինգտոնի Հայ դատի գրասենյակում հանդիպել է կառույցի գործադիր տնօրեն Արամ Համբարյանի եւ ԱՄՆ-ում Հայ դատի գրասենյակի նախկին ղեկավար Կարո Արմենյանի հետ: Հանդիպմանը քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացի ներկայիս վիճակը եւ հնարավոր զարգացումները, տարածաշրջանային ու միջազգային իրադարձությունները, ինչպես նաեւ անդրադարձ է կատարվել առաջիկա տարիների համար համագործակցության հիմնական ուղղություններին: ԼՂՀ խորհրդարանի ղեկավարի աշխատանքային այցը Վաշինգտոն ավարտվել է:

Председатель НС НКР встретился с главами армянских организаций в США
Председатель Национального Собрания Нагорно-Карабахской Республики Ашот Гулян 3 декабря посетил офис Армянской ассамблеи Америки и встретился с исполнительным директором Брайаном Ардуни и другими ответственными лицами.
Как сообщает пресс-служба НС НКР, на встрече были обсуждены вопросы, касающиеся политического и экономического развития Арцаха, а также возможности их представления миру.
4 дкабря Ашот Гулян в офисе Армянского национального комитета Америки в Вашингтоне встретился с исполнительным директором этой организации Арамом Амбаряном и бывшим главой ANCA Каро Арменяном.
На встрече были обсуждены нынешняя ситуация вокруг процесса мирного урегулирования карабахского конфликта, а также возможные региональные и международные развития. Собеседники также затронули основные направления сотрудничества в ближайшие годы.