Ընդլայնվում է Հայաստանի և Ռուսաստանի ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցությունը
ՀՀ կառավարությունը դեկտեմբերի 4-ի իր նիստում հաստատել է 2013թ. հունիսի 25-ին ստորագրված «Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացման մասին» պայմանագրի կիրառման կարգը:
ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ այն ներառում է սպառազինություն, ռազմական տեխնիկա, աշխատանք, ծառայություն, մտավոր գործունեության արդյունք և ռազմատեխնիկական ոլորտի տեղեկատվություն մատակարարելու կարգը:
Համանման պայմանագիր Ռուսաստանի Դաշնությունն ստորագրել է միայն Բելառուսի Հանրապետության հետ:
Հայաստանի Հանրապետությունը ռազմական և ռազմատեխնիկական ակտիվ համագործակցություն է իրականացնում Ռուսաստանի Դաշնության հետ: Սույն որոշումը կնպաստի վերը նշված պայմանագրով ստանձնած պարտավորությունների կատարման մեխանիզմների և մոտեցումների մշակմանը:

Расширяется военно-техническое сотрудничество между Арменией и Россией
На заседании 4 декабря Правительство Армении утвердило подписанный 25 июня 2013г.  порядок применения договора «О развитии военно-технического сотрудничества между Республикой Армения и Российской Федерацией».
Как передает пресс-служба Правительства Армении, он включает в себя вооружение, военную технику, службу, результат интеллектуальной деятельности и порядок обеспечения информации из военно-технической сферы.
Подобный договор Россия подписала только с Беларусью.
Республика Армения осуществляет активное военное и военно-техническое сотрудничество с Российской Федерацией. Данное решение способствует разработке подходов и механизмам выполнения взятых по договору обязательств.