Նախագահն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի Եվրոպայի հարցերով պետական նախարար Դեյվիդ Լիդինգթոնին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը երեկ ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի հարցերով պետական նախարար Դեյվիդ Լիդինգթոնին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են հայ-բրիտանական հարաբերությունների օրակարգը՝ ընդգծելով, որ երկկողմ քաղաքական շփումները վերջին շրջանում ակտիվացել են: Սերժ Սարգսյանը և Դեյվիդ Լիդինգթոնը հույս են հայտնել, որ դրանք շարունակական կլինեն, և հայ-բրիտանական համագործակցությունը կզարգանա ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերով:
Հանրապետության Նախագահը և Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի հարցերով նախարարն անդրադարձել են նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման բանակցային գործընթացի վերջին զարգացումներին ու հեռանկարին՝ այդ համատեքստում քննարկելով վերջերս Ուելսում և Փարիզում կայացած գագաթաժողովների արդյունքները:
ՀՀ Նախագահը և պետնախարար Լիդինգթոնը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանի խնդիրների և մարտահրավերների շուրջ, խոսել Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի միանալուց հետո Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների զարգացման հեռանկարների մասին:

Президент принял Государственного министра Великобритании по вопросам Европы Дэвида Лидингтона
Президент Серж Саргсян принял Государственного министра Соединенного Королевства Великобритании и Северной �?рландии по вопросам Европы Дэвида Лидингтона.
На встрече собеседники обсудили повестку дня армяно-британских отношений, подчеркнув, что двусторонние политические контакты в последний период активизировались. Серж Саргсян и Дэвид Лидингтон выразили надежду, что они будут непрерывными, и армяно-британское сотрудничество будет развиваться как в двустороннем, так и многостороннем формате.
Президент Республики и Государственный министр Соединенного Королевства Великобритании и Северной �?рландии по вопросам Европы коснулись также последнего развития и перспектив переговорного процесса по урегулированию нагорно-карабахской проблемы в рамках Минской группы ОБСЕ, в этом контексте обсудив итоги саммитов, состоявшихся недавно в Уэльсе и Париже.
Президент РА и госминистр Лидингтон обменялись мнениями вокруг региональных проблем и вызовов, говорили о перспективах развития отношений Армения-Евросоюз после присоединения Армении к Евразийскому экономическому союзу.