Հայաստանը 2015թ. կշարունակի տնտեսական աջակցություն ցուցաբերել ԼՂՀ-ին
Հայաստանի Հանրապետությունը 2015թվականին ևս կշարունակի տնտեսական աջակցություն ցուցաբերել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը: Այս մասին Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում ՀՀ 2015թ. պետական բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը:
«Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը միջպետական վարկ տրամադրելու համար ՀՀ 2015թ. պետական բյուջեի նախագծով նախատեսված է շուրջ 45 միլիարդ 500 միլիոն դրամ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց ՀՀ վարչապետը:
Նա ընդգծեց, որ արտաքին տնտեսական հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված միջոցառումները միտված կլինեն տնտեսական մրցակցության բարձրացմանը և համաշխարհային տնտեսությանն ինտեգրման խորացմանը: «Անհրաժեշտ միջոցառումներ կձեռնարկվեն Եվրամիության արտոնյալ առևտրային ռեժիմից օգտվելու շարունակականության ապահովման համար, ինչպես նաև առանցքային շեշտադրում կկատարվի Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի անդամակցության քայլերի արդյունավետ իրականացման համար»,- նշեց Հովիկ Աբրահամյանը:

Armenia to continue to provide economic assistance to the NKR in 2015
The Republic of Armenia will continue to provide economic assistance to the Nagorno-Karabakh Republic in 2015. This is what RA Prime Minister Hovik Abrahamyan said during a discussion on the 2015 RA State Budget held as part of the National Assembly’s Standing Committees’ joint session.
“By the 2015 State Budget of the Republic of Armenia, nearly 45,500,000,000 drams will be provided as an interstate loan to the Nagorno-Karabakh Republic,” the RA Prime Minister mentioned, reports ArmenPress.
Abahamyan stressed the fact that the actions for the development of foreign economic relations will be aimed at raising the level of economic competition and deepening integration into the world economy. “Necessary measures will be taken to ensure the continuation of special trade regime of the European Union, and major emphasis will be placed on the effective implementation of actions for Armenia’s accession to the Eurasian Economic Union,” Hovik Abrahamyan mentioned.