Ստեփանակերտում տեղադրվել է Անատոլի Զինեւիչի կիսանդրին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 23-ին Ստեփանակերտ քաղաքում մասնակցել է անվանի զորավար, արցախյան գոյամարտի ակտիվ մասնակից, ԼՂՀ ՊԲ շտաբի նախկին պետ, գեներալ-լեյտենանտ Անատոլի Զինեւիչի կիսանդրու բացման հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է Անատոլի Զինեւիչի ներդրումը մեր հաղթանակների կերտման, պաշտպանության բանակի ստեղծման եւ կայացման գործում: Երկրի ղեկավարի խոսքով` մայրաքաղաքի Զինեւիչի անունը կրող փողոցում զորավարի հուշարձանի տեղադրումը նրա հիշատակը վառ պահելու լավագույն միջոցներից է:
Արարողությանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Торжественная церемония открытия бюста генерала Зиневича
23 октября в Степанакерте Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии открытия бюста известного военачальника, активного участника арцахской войны, бывшего начальника штаба Армии обороны НКР, генерал-лейтенанта Анатолия Зиневича.
Глава государства отметил важное значение вклада Анатолия Зиневича в достижение побед, создание и становление Армии обороны. По словам Президента Саакяна, установление в столице памятника военачальнику на улице, названной в его честь, является прекрасным способом сохранения памяти о нем.
В церемонии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, председатель Национального собрания Ашот Гулян, другие должностные лица.