Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ Նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ:
«Հարգարժա՛ն Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներ Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ և Ռուսաստանին ծառայության գործում հաջողությունների ամենաջերմ մաղթանքներ:
Համոզված եմ, որ պետական և քաղաքական գործունեության Ձեր հարուստ փորձը, նախանշված նպատակներին հասնելու գործում սկզբունքայնությունը և հետևողականությունն այսուհետ ևս կծառայեն ռուսական պետականության ամրապնդմանը:
Հայաստանում բարձր են գնահատում Ձեր անձնական ներդրումը դաշնակցային փոխգործակցության ամուր հիմքի վրա զարգացող մեր երկրների ժողովուրդների բարեկամության բազմադարյա ավանդույթների բազմապատկման գործում: Այդ համատեքստում կարևոր նշանակություն եմ տալիս ձևավորված միջանձնային հարաբերություններին, որոնք, անկասկած, լրացուցիչ խթան են հանդիսանում հայ-ռուսական ռազմավարական գործընկերության հետևողական զարգացման համար:
Գոհունակությամբ կարող ենք հաստատել, որ հայ-ռուսական հարաբերությունների օրակարգը հարստանում է համատեղ կարևոր նախաձեռնություններով, որոնք ընդգրկում են փոխշահավետ համագործակցության նորանոր ոլորտներ:
Ձեր հետևողական ջանքերը Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման հարցում և ակտիվ աջակցությունը Հայաստանի՝ Եվրասիական տնտեսական միություն մտնելու գործում, նույնպես արժանի են ամենախորը երախտագիտության:
Հարգելի՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի, մաղթում եմ Ձեզ բարօրություն, քաջառողջություն և նոր հաջողություններ, իսկ Ռուսաստանի եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

President Serzh Sargsyan today sent a congratulatory message to President Vladimir Putin of the Russian Federation on the occasion of his birthday.
Dear Vladimir Vladimirovich,
Please, accept my cordial congratulations on the occasion of your birthday and my warmest wishes for succeeding in serving Russia.
I am sure that your rich experience of state and political activity, adherence to principles and persistency to pursue predefined goals will continue to strengthen the Russian statehood.
Armenians honor your personal contribution to multiplying the age-old friendship traditions of the peoples of our countries rooted in firm strategic collaboration. In that context, I attach great value to our interpersonal relationships which certainly give a new stimulus to consistent promotion of the Armenian-Russian strategic partnership.
We can state with satisfaction that the agenda of the Armenian-Russian relations continues to expand at the expense of important joint initiatives which embrace new and new spheres of mutually beneficial cooperation.
Your persistent efforts aimed at the peaceful resolution of the Nagorno-Karabakh conflict and active support of Armenia’s membership in the Eurasian Economic Union also deserve the utmost gratitude.
Dear Vladimir Vladimirovich, I wish you well-being, good health and further success, at the same time wishing the brotherly people of Russia peace and prosperity,” reads the congratulatory message of the RA President.