Տեղի ունեցավ պոլսահայ երգչուհի Սիպիլի «Սեր» ձայնասկավառակի շնորհանդեսը (լուսանկարներ)
Սիպիլի երկրորդ ձայնասկավառակի թողարկումը ևս բարեգործական բնույթ է կրում: «Սեր» ձայնասկավառակի վաճառքից ստացված ողջ հասույթը փոխանցվելու է Երևանի մանկապարտեզներից մեկին:
Ողջունելով երգչուհուն Հայաստանում գտնվելու առթիվ ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը մասնավորապես ասաց. «Սիրելի Սիպիլ, մենք միշտ ուրախ ենք քեզ տեսնել Հայաստանում, քեզ ստեղծագործական անսպառ վերելքներ ենք ցանկանում և նորանոր հաջողություններ: Այս օրերին, երբ Հայաստան-Սփյուռք համահայկական հինգերորդ համաժողովին մասնակցելու նպատակով Հայաստան են ժամանել բազմաթիվ սփյուռքահայեր, ուրախ եմ, որ դու էլ ես մեզ միացել»:
Բարձր գնահատելով երգչուհու ազգանվեր գործունեությունը՝ օտար ափերում հայ մշակույթի պահպանման և տարածման համար, ՀՀ սփյուռքի նախարարը պարգևատրեց նրան նախարարության «Կոմիտաս» մեդալով:
Երգչուհին շնորհակալություն հայտնեց բարձր պարգևի համար և խոստացավ մինչև կյանքի վերջ հպարտությամբ այն կրել սրտին մոտ:

Состоялась презентация диска «Любовь» армянской певицы из Константинополя Сипил
В кинотеатре «Москва» 18 сентября состоялась презентация диска «Любовь» армянской певицы из Константинополя Сипил Пекторосогли, на которой присутствовали министр Диаспоры РА Грануш Акопян, начальник Управления общего образования Ереванской мэрии Гаяне Согомонян, должностные лица, представители интеллигенции, гости.
�?здание второго диска Сипил также носит благотворительный характер. Вся прибыль от продажи диска «Любовь» будет перечислена одному из детских садов Еревана.
Приветствовав певицу по случаю пребывания в Армении, министр Диаспоры РА Грануш Акопян, в частности, сказала: «Дорогая Сипил, мы всегда рады видеть тебя в Армении, желаем тебе неиссякающих творческих взлетов и новых успехов. В эти дни, когда в для участия в V Общеармянском форуме Армения-Диаспора в Армению прибыли многочисленные армяне Диаспоры, рада, что ты тоже присоединилась к нам».
Высоко оценив патриотическую деятельность певицы по сохранению и распространению армянской культуры на чужбине, министр Диаспоры РА наградила ее медалью Министерства «Комитас».
Певица выразила благодарность за высокую награду и обещала до конца жизни с гордостью носить ее у сердца.