Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքիայի Նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին՝ Թուրքիայի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
«Ձերդ Գերազանցություն,
Շնորհավորում եմ Ձեզ Թուրքիայի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, իսկ Թուրքիայի ժողովրդին` բարեկեցություն և առաջընթաց:
Ստանձնելով Թուրքիայի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնը` Դուք անկասկած ունեք հնարավորություն Ձեր եռանդը ներդնելու մեր կողմից ձեռք բերված երկկողմ պայմանավորվածություններն առանց նախապայմանների կյանքի կոչելու գործում:
Ընդունեք խնդրեմ, պարոն Նախագահ, խորին հարգանքներիս հավաստիքը»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Серж Саргсян направил поздравительное послание Президенту Турции Реджепу Тайипу Эрдогану
Президент Серж Саргсян направил поздравительное послание Реджепу Тайипу Эрдогану в связи с избранием на должность Президента Турецкой Республики.
«Ваше Превосходительство,
Поздравляю Вас с избранием на должность Президента Турецкой Республики. Желаю Вам крепкого здоровья, а народу Турции – благополучия и прогресса.
Вступив в должность Президента Турецкой Республики, Вы несомненно имеете возможность вложить Вашу энергию в дело воплощения в жизнь без предусловий достигнутых нами двусторонних договоренностей.
Прошу принять, господин Президент, уверения в моем глубоком уважении», – говорится в поздравительном послании Президента РА.