Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքիայի Նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին՝ Թուրքիայի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
«Ձերդ Գերազանցություն,
Շնորհավորում եմ Ձեզ Թուրքիայի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, իսկ Թուրքիայի ժողովրդին` բարեկեցություն և առաջընթաց:
Ստանձնելով Թուրքիայի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնը` Դուք անկասկած ունեք հնարավորություն Ձեր եռանդը ներդնելու մեր կողմից ձեռք բերված երկկողմ պայմանավորվածություններն առանց նախապայմանների կյանքի կոչելու գործում:
Ընդունեք խնդրեմ, պարոն Նախագահ, խորին հարգանքներիս հավաստիքը»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

President Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to Recep Tayyip Erdogan on his being elected to the post of President of the Republic of Turkey.
“Your Excellency,
I congratulate you on being elected as President of the Republic of Turkey. I wish you good health, as well as prosperity and progress to the people of Turkey.
Assuming the office of President of the Republic of Turkey, you will indeed have the opportunity to make a personal effort to give effect to our bilateral agreements without preconditions.
Please accept, Mr President, the assurances of my highest respect,” the congratulatory message of the President of the Republic of Armenia reads.