ԱԳ նախարարն աշխատանքային հանդիպում ունեցավ Հայաստանում հավատարմագրված ԵԱՀԿ անդամ պետությունների դեսպանների հետ
Երևանում ԵԱՀԿ գրասենյակի ղեկավարի նախաձեռնությամբ հուլիսի 1-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն աշխատանքային ճաշ ունեցավ Հայաստանում հավատարմագրված ԵԱՀԿ անդամ պետությունների դեսպանների հետ:
Հանդիպման ընթացքում ամփոփվեցին ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Շվեյցարիայի նախագահ Դիդյե Բուրկհալտերի Հայաստան կատարած այցելության արդյունքները, քննարկվեցին ԵԱՀԿ օրակարգային հարցերը, անդրադարձ կատարվեց ԵԱՀԿ տարածաշրջանում և անմիջական հարևանությամբ տեղի ունեցող զարգացումներին:
Արտգործնախարար Նալբանդյանը ներկայացրեց Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների համատեղ ջանքերն՝ ուղղված ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանը:
Հանդիպման օրակարգում էին ԵԱՀԿ տարածաշրջանում առկա խնդիրները, դրանց հանգուցալուծման ուղիները և այդ գործընթացներում ԵԱՀԿ դերակատարությունը: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:

Рабочая встреча министра иностранных дел с аккредитованными в Армении послами стран-членов ОБСЕ
1-го июля, по инициативе руководителя ереванского офиса ОБСЕ, состоялся рабочий обед министра иностранных дел Эдварда Налбандяна с аккредитованными в Армении послами стран-членов ОБСЕ.
В ходе встречи был подведен итог результатов визита в Армению действующего председателя ОБСЕ, президента Швейцарии Дидье Буркхальтера, обсуждены вопросы повестки дня ОБСЕ, развития в регионе ОБСЕ и непосредственной близости.
Министр иностранных дел Налбандян представил совместные усилия Армении и сопредседателей Минской группы ОБСЕ по мирному урегулированию карабахского конфликта.
Повестка дня включала существующие в регионе ОБСЕ проблемы, пути их урегулирования и роль ОБСЕ в этих процессах.